Movie Games debiutuje na giełdzie z silnym portfelem i kapitałem, gotowym na nowe wyzwania

Movie Games debiutuje na giełdzie z silnym portfelem i kapitałem, gotowym na nowe wyzwania

„Chcemy być grupą kompletną – silną kapitałem i portfolio wydawniczym” – przekonywał podczas debiutu giełdowego Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games, firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją gier wideo.

W środę 18 lutego spółka zadebiutowała na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

„Spółka Movie Games przechodzi na Główny Rynek GPW z NewConnect, na którym zadebiutowała w 2018 r. To 417 spółka notowana na warszawskiej giełdzie i jednocześnie 22 w sektorze gier” – informowała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Emitent jest wydawcą i dystrybutorem gier na różne platformy sprzętowe, wyprodukowanych zarówno przez własne zespoły deweloperskie, jak i powstałych we współpracy z firmami zewnętrznymi. Główny trzon grupy stanowi spółka Movie Games, wokół której funkcjonuje 14 różnych podmiotów wyspecjalizowanych w tworzeniu określonych gatunków gier. Dotychczas grupa Movie Games wydała 16 gier na konsole Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation, a także wersje mobilne i wirtualnej rzeczywistości. Grupa produkuje gry o małym i średnim budżecie, wynoszącym od 150 tys. do 2 mln złotych.

Mateusz Wcześniak zapowiedział, że rozpoczynający się rok będzie dla spółki rokiem premier i nowych produkcji. Według niego wprowadzenie grupy na warszawską giełdę łączy się z wyzwaniami, ale zarząd Movie Games wie, jak sobie z nimi poradzić.

„Za nami 97 miesięcy obecności na warszawskiej giełdzie. Zakończyliśmy półmaraton, czyli przygodę z New Connect, i rozpoczęliśmy maraton na GPW – mówił Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games. – Wejście na Główny Rynek to nie koniec drogi, a jedynie zamknięcie pewnego obszaru, spełnienie obietnicy. To początek silniejszej walki o rozpoznawalność, także wśród instytucji zagranicznych” – zapowiedział.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz