Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego smartfona?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego smartfona?

Smartfon to urządzenie, bez którego większość ludzi nie wyobraża sobie codziennie funkcjonować. Jest to telefon, który regularnie wymieniamy wraz z postępem technologii, na nowszy model. W dzisiejszym artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę, podczas zakupu nowego smartfona.

Bateria

Ciężko określić jednoznacznie jaka bateria będzie najlepsza. Wszystko zależy od tego, do czego służy nam telefon. Jeśli korzystamy z niego regularnie przez oglądanie filmów lub granie to bateria ubywa szybciej niż korzystaniu jedynie w celu wykonywania połączeń. Bateria, która zapewni żywotność do okołu dwóch dni to taka, która powinna zawierać 4000 mah i więcej.

Wodoszczelność

Wraz z postępem technologii, coraz więcej firm oferuje w swoich smartfonach wodoodporność. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna funkcja ponieważ zalanie generuje wysokie koszty naprawy. Warto też wybrać obudowę ze stopów metalu oraz aluminium – są trwalsze od szkła. 

Pamięć
Warto zwrócić uwagę na pamięć, szczególnie gdy słuchamy muzyki lub robimy dużo zdjęć. W smartfonach zazwyczaj pamięć jest wbudowana, ale na rynku możemy znaleźć modele, w których można rozszerzyć pamięć. Uważa się, że dobry smartfon powinien mieć przynajmniej 64GB pamięci wewnętrznej. 

Dodaj komentarz