Najlepsze kurtki zimowe męskie

Najlepsze kurtki zimowe męskie

Każdy mężczyzna na sezon zimowy powinien zaopatrzyć się w porządne kurtki zimowe męskie. Zimowe kurtki mają najważniejsze zadanie – ogrzewać nas nawet przy najniższych temperaturach. Zimą w Polsce spadają one do nawet -20 stopni i ważne jest, aby nie zmarznąć i nie zachorować, ale jednocześnie – nie przegrzać się i nie spocić. Kurtki zimowe męskie mogą być modne i ciepłe jednocześnie. To okrycie wierzchnie jest niezwykle istotne, bo zimą jest najbardziej widoczne. Jaką kurtkę wybrać? 

Popularne męskie kurtki zimowe

Dużą popularnością cieszą się kurtki puchowe. Są najczęściej wygodne, stylowe i naprawdę ciepłe. Kurtka puchowa ma to do siebie, że możemy ją swobodnie wystylizować do bardziej eleganckich spodni i obuwia, jak i do sportowych. To ważne przy wyborze kurtek zimowych męskich, aby cały sezon mogły służyć do każdej stylizacji. Najlepiej jest wybrać kurtkę w kolorze czarnym lub dowolnym odcieniu brązu – są najbardziej uniwersalne i nie brudzą się szybko. Syntetyczne wypełnienie kurtek zapewnia ciepło i komfort noszenia. Najczęściej mają również kieszenie, co pozwala nie tylko na schowanie czegoś, ale i rąk. Warto rozejrzeć się za kurtką, która ma elementy odblaskowe. Widoczność na drodze zimą jest szczególnie ważna, ponieważ przez większość dnia jest już ciemno. Zwróć uwagę, aby wybrać kurtkę z kapturem, ponieważ pozwoli ona na zabezpieczenie przed opadami śniegu. Mężczyźni najczęściej sięgają po kurtki marek takich jak the north face, czy tommy hilfiger. Są nieco droższe, ale wykonane z wysokiej jakości materiałów. Można w nich komfortowo przechodzić całą zimę, a nawet kilka, ponieważ nie dość, że są wytrzymałe, to jeszcze ponadczasowe. W dodatku, mogą się przydać nawet do naprawdę trudnych warunków.

Modne kurtki zimowe

Przed zimnem i chłodem dobrze zabezpieczą również zimowe kurtki z futerkiem. Jest ono miękkie, ciepłe i żadna zima im nie straszna. Wpasują się idealnie w miejski styl, często są naprawdę eleganckie. Różne modele można zamówić już w niedużych cenach. Taka odzież chroni również przed deszczem. Można taką kurtkę z futerkiem świetnie wystylizować wraz z koszulą. 

Swoją szafę na zimę warto zaopatrzyć w ciekawe, zimowe parki. Są to kurtki o dość luźnym kroju, nieco dłuższe od kurtek puchowych. Są to gładkie kurtki, najczęściej posiadają duże kieszenie zewnętrzne. Dzięki temu, że są dłuższe, okrywają większą część ciała i jest w nich cieplej. Najmodniejsze są w ciemnych kolorach, wpadających w zieleń. Świetnie sprawdzają się w niskich temperaturach i powinien mieć je w szafie stylowy mężczyzna. Warto dodać, że parki świetnie nadadzą się do eleganckich stylizacji. Nadają im klasy, stylu, ale zapewniają również komfort cieplny na świeżym powietrzu. Tutaj również warto zadbać o kaptur – zawsze zimą często się przydaje, bo chroni przed śniegiem i nasze uszy oraz głowę przed mrozem.

Zimą warto unikać kurtek z poliestru. To bardzo ważne, ponieważ takie ubrania są tanie, ale zimą nie spełniają żadnej funkcji. Są zupełnie nieodporne na opady jak śnieg, czy deszcz. Mogą nam przemoknąć, co sprawi, że będzie nam zimno. W dodatku, ten rodzaj materiału nie trzyma ciepła. To ubranie zupełnie nie chroni nas przed mrozem. Mogą być takie kurtki kuszące ze względu na niską cenę, ale zimą najważniejsza powinna być jakość. To ona zapewnia nam ciepło, a tym samym zdrowie. Idealna kurtka to taka, która jest modna, ale i ciepła. Zimą trzeba wyglądać dobrze i nie marznąć za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. Zapraszamy do naszego sklepu po zakup idealnej kurtki na zimę.

Dodaj komentarz