Najlepszy materiał tapicerski, czyli jaki? Wybierz go z nami w 3 krokach!

Najlepszy materiał tapicerski, czyli jaki? Wybierz go z nami w 3 krokach!

Poszukujesz nowej tkaniny wprost stworzonej z myślą o obiciach mebli? W takim razie z pewnością wiesz, że jej zakup może być niemałym wyzwaniem. Okazuje się, że dostępne na rynku materiały różnią się między sobą nie tylko walorami estetycznymi, ale także pewnymi parametrami. Zastanawiasz się, jaki materiał tapicerski jest najlepszy? Czytaj dalej i dowiedz się, jak go wybrać w 3 prostych krokach!

1. Dopasuj materiał tapicerski do swoich potrzeb

Obecnie wybór rozmaitych tkanin jest ogromny. Warto jednak pamiętać o tym, że nie różnią się między sobą wyłącznie wyglądem. Duże znaczenie mają też ich właściwości. To właśnie one odpowiadają za możliwości ich wykorzystania. To oznacza, że inne tkaniny mogą się sprawdzić w przypadku dekoracji, a inne – jako obicia mebli. Wybierając materiał tapicerski, weź więc pod uwagę, jakie ma być jego przeznaczenie. Jeżeli ma być zastosowany jako obicie kanapy czy krzeseł, musisz mieć na uwadze, że będzie intensywnie eksploatowany. Postaraj się więc kupić materiał wyróżniający się dużą odpornością na przetarcia, uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania.

2. Wybierz ulubiony kolor i wzór

Obecnie dostępne na rynku materiały obiciowe zachwycają wzornictwem i bogatą paletą barw. To oznacza, że bez trudu znajdziesz rozwiązanie dopasowane do swoich oczekiwań. Jedną z najpopularniejszych tkanin tapicerskich jest welur. Użytkownicy często go wybierają nie tylko ze względu na walory użytkowe – bez wątpienia zachwyca estetyką. Welur tapicerski znajdziesz np. w e-sklepie Tkaniny Karoliny. W specjalnie przygotowanej kategorii: tkaninykaroliny.pl/welur-tapicerski jest dostępny w wielu modnych odsłonach. Wystarczy, że dopasujesz wariant, który najlepiej komponuje się ze stylem, w jakim urządzone jest Twoje wnętrze.

3. Pamiętaj o parametrach tkaniny!

Wybierając materiał tapicerski, nie możesz pominąć jego parametrów. To właśnie one w dużym stopniu warunkują komfort użytkowania i trwałość. Wybrana przez Ciebie tkanina powinna być odporna na ścieranie i mechacenie. Dzięki tym cechom możesz mieć pewność, że Twoje elementy wyposażenia zawsze będą prezentować się nienagannie, nawet jeśli zostaną poddane intensywnej eksploatacji. Zadbaj też o to, by materiał nie wymagał skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Meble tapicerowane są z reguły często użytkowane, dlatego utrzymanie ich w czystości nie może być uciążliwe. Nie zapomnij o tym, że materiały obiciowe powinny być łatwe w obróbce. Upewnij się, że poradzisz sobie z ich szyciem samodzielnie, za pomocą sprzętu, jakim dysponujesz.

Wybierając materiał tapicerski, który wyróżnia się tymi cechami, możesz mieć pewność, że Twoje wnętrze zyska niebanalny dodatek, od którego trudno będzie odwrócić wzrok!

Dodaj komentarz