Najmodniejsze aranżacje wnętrz z elementami betonowymi

Najmodniejsze aranżacje wnętrz z elementami betonowymi

W nowoczesnych, modnych wnętrzach wykorzystuje się rozmaite materiały, które nadają im zróżnicowanego charakteru. Szczególnie ciekawe efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu dość nietypowego jak na pomieszczenia mieszkaniowe surowca, czyli betonu. Dotąd beton kojarzył się głównie z przestrzeniami industrialnymi lub magazynami. Obecnie jednak zaczyna święcić coraz większe triumfy w modnych aranżacjach wnętrzarskich, również w wydaniu dekoracyjnym.

Kiedy i jak wykorzystywać beton we wnętrzach?

Podobnie jak w przypadku innych surowców, na przykład drewna, beton sprawdza się w rozmaitych przestrzeniach. Szczególnie chętnie bywa wykorzystywany oczywiście w aranżacjach wywodzących się wprost ze stylu industrialnego. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wprowadzać beton w dużych ilościach do loftów.

Wbrew pozorom nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Dużym zainteresowaniem architektów i indywidualnych klientów cieszy się obecnie styl modern vintage, który łączy surowe wzornictwo postindustrialne z elementami retro, wywodzącymi się między innymi ze stylu wiktoriańskiego. Tak powstała mieszanka daje niekiedy naprawdę spektakularne i awangardowe efekty, rodem z postpunkowej rzeczywistości, którą znamy głównie z filmów.

Wreszcie beton może również trafić do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych, które zyskują wówczas charakter lekko surowy, z nutą elegancji. Współcześnie wykorzystywany we wnętrzach beton nie tylko przywodzi na myśl fabryki, ale także dekoruje.

Beton – oblicza modnego wnętrza

Beton najczęściej kładzie się na podłogach lub jako płyty na powierzchni ścian. W takiej formie może pojawiać się w każdym pomieszczeniu – od sypialni, przez kuchnię, aż do salonu. Tworzy czystą i prostą przestrzeń, którą łatwo uzupełnić rozmaitymi produktami w niemal każdym modnym obecnie stylu, dla uzyskania świetnego efektu estetycznego.

Do betonowych okładzin ścian można zastosować proste, minimalistyczne meble oraz akcesoria o geometrycznej formie. Ciekawy efekt uzyskuje się, stawiając na nowoczesne metalowe lub szklane gniazda elektryczne i włączniki światła. W aranżacjach modern vintage można zastąpić je produktami retro, które dodają lekko historyzującego charakteru. Dla miłośników monochromatyczności dobrym wyjściem mogą być natomiast ramki wykonane również z… betonu, które do swojej oferty włącza szereg producentów.

Beton w akcesoriach i wyposażeniu wnętrz

Oprócz tradycyjnych podłóg i płyt okładzinowych beton zyskuje też szereg nowych zastosowań wnętrzarskich.

Jak już wspomnieliśmy pojawia się jako materiał do produkcji ramek włączników światła, co pozwala uzyskać spektakularne i nietuzinkowe efekty wizualne.

To jednak wciąż nie ostatnie słowo tego surowca w modnych aranżacjach. Ostatnich kilka miesięcy należy bowiem właśnie do betonowego wyposażenia. O ile stoliki z podstawą odlaną z tego surowca są już dość standardowe, to lampy z kloszami w całości z betonu o chropowatej, strukturalnej powierzchni wyglądają naprawdę oryginalnie i nietypowo. A wiele modeli tego typu pojawia się zarówno w sklepach, jak i w coraz odważniejszych aranżacjach klasycznych wnętrz.

Betonowe wnętrza – przytulność i dekoracje

Wykorzystanie akcesoriów z betonu bynajmniej nie sprawia, że wnętrze nabiera chłodnego wyrazu. Wprost przeciwnie. Wiele aranżacji, w których pojawia się ten materiał, jest szczególnie przytulnych i przyjaznych dla użytkowników.

Wszystko zależy bowiem od tego, z czym beton zestawimy. Połączenie z metalem i szkłem buduje przestrzeń nowoczesną i sterylną, sprawdzającą się w biurach i miejscach do wytężonej pracy.

Jeśli natomiast zestawimy go z naturalnym drewnem, uzyskamy aranżację przyjazną do odpoczynku i relaksu o bardzo przytulnym charakterze. Efekt ten można dodatkowo utrwalić z pomocą tekstyliów, w mocnych, wyrazistych kolorach. Warto zestawiać chłodną szarość betonu z barwami ciepłymi, na przykład pomarańczami lub żółcieniami. W ten sposób wprowadzamy więcej życia oraz pozytywnej energii.

Okazuje się, że beton we wnętrzu stanowi ciekawą bazę do uzyskania niemal dowolnych stylizacji o charakterze i klimacie w pełni dostosowanych do upodobań i potrzeb przestrzeni oraz jej użytkowników.

Beton – ponadczasowy sposób na aranżację

Powszechne stawianie na betonowe wykończenie całych ścian, mebli oraz drobnych akcesoriów, jak gniazda elektryczne, wprowadza ten materiał do grona najważniejszych surowców wykończeniowych do wnętrz.

Choć z pozoru beton jest surowy, to bez trudu można dodać mu nieco ciepła i życia lub zbudować z jego pomocą przestrzeń nowoczesną. Wszystko zależy od dodatków i naszego pomysłu na aranżację.

***

Chcesz znaleźć idealne akcesoria elektryczne do modnych wnętrz? Odwiedź stronę Gajwer.pl i sprawdź wskazówki od doświadczonych ekspertów.

Dodaj komentarz