Najpiękniejsze stodoły na wesele w całej Polsce. 16 województw i po jednej topowej propozycji w każdym z nich.

Najpiękniejsze stodoły na wesele w całej Polsce. 16 województw i po jednej topowej propozycji w każdym z nich.

Coraz więcej par wybiera niebanalne miejsca na przyjęcie weselne. Tradycyjne sale odchodzą powoli do lamusa, a ich miejsce zajmują miejsca oryginalne, które dodatkowo podkreślają wyjątkowy charakter tego dnia. Ogromną popularnością cieszą się stodoły, których wnętrza przerobione są na klimatyczne sale weselne. Takie miejsca zachwycają swoją naturalnością i niebanalnym charakterem. Dzięki nim przyjęcie weselne na długo zapadnie w pamięci wszystkich gości.

Zdają się to potwierdzać trendy internetowe. Średnia miesięczna liczba wyszukiwani dla słowa kluczowego ‘wesele w stodole’ to 1900. Trochę inaczej rozkłada się to już w różnych województwach. Jedne zdają się szybciej podążać za trendami, inne nie.

Przyjrzyjmy się zatem subiektywnemu zestawieniu topowych stodół na wesele w Polsce. Przejrzeliśmy dla Was mnóstwo miejsc starając się zaprosić do ostatecznego zestawienia te, które w czymś konkretnym są unikalne. Zaczynajmy!

Idealna stodoła na wesele – kilka propozycji

Stodoła na wesele małopolskie

Oaza Leńcze (dawniej Dolina Cedronu)

Choć nie jest to typowa stodoła, a spichlerz to miejsce to znalazło się w naszym zestawieniu. Z dwóch powodów. Pierwszy – na terenie województwa małopolskiego nie powstała jeszcze żadna stodoła na wesela. Drugi – to absolutnie urokliwe miejsce. Położone ‘na szczycie’, z którego rozpościera się nieziemski widok na Kraków i jego okolice. Mała Toskania położona zaledwie 11 km od Krakowa.

Właściciel się zmienił, ale miejsce nie do końca. Dalej pozostaje ciekawą kanwą dla Waszych ślubno-weselnych wizji 😉

Stodoła na wesele warmińsko-mazurskie

Między deskami

Lubimy dobrą architekturę i tutaj mamy taki przykład. Przystań położona jest w Tomaszkowie, 7km od Olsztyna, nad samym brzegiem jeziora Wulpińskiego. To zespół dwóch budynków: sali głównej o powierzchni 187m2 wraz z zapleczem oraz hangaru, w którym przechowywany jest sprzęt wody.

Główną ideą projektantów było stworzenie obiektu, który zostanie wchłonięty przez otaczającą naturę.

Stodoła na wesele mazowieckie

Wesele w stodole zorganizować możecie też w kilku miejscach w województwie mazowieckim. Nasz wybór padł jednak konkretnie na Stodołę Borucza 43 (położona około 40km od Warszawy). Uwielbiamy architekturę nowoczesnej stodoły, a sama bryła budynku urzeka. Uwagę zwraca samo usytuowanie budynku względem działki i wszechobecnej przyrody – budynek mimo swych sporych rozmiarów świetnie koresponduje z otaczającą go naturą. Dwie niemal całkowicie przeszklone ściany otwierają wnętrze na ogród.

W przeciwieństwie do innych stodół, które przeszły proces adaptacji / renowacji, Stodoła Borucza 43 to miejsce stawiane od podstaw. Stodoła jest bardzo dobrze rozwinięta pod kątem funkcjonalności i zastosowanych technologii – jest dobrze wyizolowana, w pełni klimatyzowana oraz dysponuje ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni. Sprawia to, że jako Goście jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność pogodową.

Inne niebanalne miejsca na przyjęcie weselne

Stodoła na wesele to bez wątpienia świetny pomysł na to, aby zorganizować niebanalne przyjęcie. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne niepowtarzalne miejsca. Jednym z nich jest Przyborowo 11 zlokalizowane 3o km od Poznania. Jest ono położone w ustronnym miejscu otoczone lasami. Idealna propozycja dla par, które chcą ten najważniejszy dzień spędzić wyłącznie w otoczeniu najbliższych. Kolejnym wyjątkowym miejscem z charakterem jest Gołębnik niedaleko Kazimierza Dolnego. Jest to zrewitalizowane gospodarstwo, które zachwyca swoją prostotą i niebanalnym charakterem. Warto także zainteresować się wyjątkowym miejscem, jakim jest Willa Tadeusz, w której urządzić można przyjęcie w malowniczym ogrodzie. Z kolei na Warmii świetną propozycją na wesele jest Dwór Dawidy, który znajdzie uznanie szczególnie u osób lubiących wesela w stylu boho i vintage.

Dodaj komentarz