Naturalna pielęgnacja włosów – trzy sprawdzone zasady

Naturalna pielęgnacja włosów – trzy sprawdzone zasady

Bez względu na to, czy nasze włosy puszą się, mają tendencję do przetłuszczania, wypadają w niepokojąco dużych ilościach, czy też zniechęcają swoją łamliwością, nie mamy wcale do czynienia z problemami, z którymi w żaden sposób nie jesteśmy w stanie się uporać. Naturalna pielęgnacja włosów i przestrzeganie kilku prostych zasad są w stanie zapewnić nam spektakularne rezultaty. O jakich zasadach mowa?

Po pierwsze – popraw ukrwienie skóry głowy

Wiele osób przekonanych o tym, że wie, jak dbać o włosy, popełnia poważny błąd przyczyniający się do tego, że podejmowane przez nie działania nie przynoszą spektakularnych efektów. Błędem tym jest brak należytej troski o stan skóry głowy. Tymczasem nie ma mowy o włosach zdrowych i silnych, jeśli nie poświęca się jej odpowiedniej uwagi. Poprawione ukrwienie skóry głowy to również silniejsze cebulki i mocniejsze włosy.

Najlepszym sposobem na poprawę ukrwienia skóry głowy niezmiennie pozostaje jej masaż. Powinien być wykonywany delikatnie i powoli z wykorzystaniem okrężnych ruchów i jedynie opuszkami palców. Energiczne i silne ruchy wcale nie będą bardziej efektywne. Co więcej, doprowadzą one do wzmocnienia łojotoku, co z pewnością nie będzie dobrą wiadomością dla wszystkich tych osób, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się.

Po drugie – pozwól włosom odpocząć

Problem przetłuszczających się włosów ma wiele źródeł. Nie wszystkie są możliwe do wyeliminowania i tak jest choćby w przypadku problemów, które mają podłoże genetyczne. Bardzo często jednak winne jest przede wszystkim zbyt częste mycie nieodpowiednio dobranym szamponem zawierającym w swoim składzie substancje takie, jak SLES, SLS albo parabeny.

Jeśli skład naszego ulubionego szamponu także charakteryzuje się tym, że jest dość długi, a do tego nie dominują w nim naturalne rozwiązania, warto pomyśleć o jego zmianie. Wśród dziesiątek kosmetyków szczególnie interesujące wydają się kosmetyki naturalne Hairlust, w tym zwłaszcza Hair Growth & Repair Set – zestaw, na który składa się nie tylko szampon, ale i odżywka. Osoby stosujące dobrze dobrane kosmetyki mogą sięgać po nie rzadziej, często też nie potrzebują stosowania ich w tak dużych ilościach, jak ma to miejsce w odniesieniu do klasycznych kosmetyków drogeryjnych. Dzięki temu włosy mogą odetchnąć, nie są narażone na nieustanny kontakt z substancjami, które im szkodzą, regenerują się i rosną zdecydowanie szybciej niż miało to miejsce do tej pory.

Po trzecie – wzmacniaj włosy począwszy od ich cebulek

Jeśli nasze włosy mają wzbudzać zachwyt otoczenia, powinny być wzmacniane począwszy od cebulek. Nie jest to proste zadanie, efekt końcowy może jednak przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Najważniejszym krokiem jest rezygnacja z takiego upinania włosów, które sprawia, że są one napięte. Kucyki tworzy się z łatwością, ich atrakcyjny wygląd nie może jednak rekompensować strat, jakie ponoszą włosy podczas ich przygotowywania. Znacznie lepszym pomysłem wydają się w tym kontekście luźne fryzury, w tym zwłaszcza włosy rozpuszczone. Jeśli już musimy spinać włosy, róbmy to luźno i nisko, gdy zaś zależy nam na fryzurze, która będzie charakteryzować się stabilnością, zastąpmy kucyki warkoczami. Wbrew obawom wielu osób, wybór luźnych fryzur może imponować, dotyczy to przy tym nie tylko włosów dłuższych, ale i krótszych.

Dodaj komentarz