Nauka angielskiego – czy mamy z tym problem?

Nauka angielskiego – czy mamy z tym problem?

Umiejętności językowe są w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Chociaż wydaje się, że doskonale rozumiemy tę kwestię, to jako naród, mamy ogromną obawę przed prowadzeniem konwersji w języku angielskim. Już dzieci w przedszkolu mają dodatkowe lekcje językowe, jednak z jakiegoś powodu nie zdaje to egzaminu w ujęciu pragmatycznym. Poszukiwania odpowiednich sposobów na naukę często są wyborem wynikającym z osobistej chęci poszerzania swojej wiedzy w tym temacie, a nie kwestią pewnego systemu, który nas do tego porządnie przygotowuje.

I co dalej z tym angielskim?

Powodów trudności w tym obszarze może być mnóstwo. Jednym z ważniejszych jest fakt, że nauka przez praktykę może dostarczać więcej stresu. To wymaga odpowiedniego podejścia i prowadzenia co nie zawsze udaje się w placówkach oświatowych. Warto jednak podkreślić to wyraźnie – praktyczne podejście do nauki jakiegokolwiek języka pozwala uzyskać niesamowite efekty. Z tego właśnie założenia wyszli również założyciele kursu  języka angielskiego online Speakingo, którzy podeszli do tematu w dość niekonwencjonalny, ale zarazem ciekawy sposób.

Przede wszystkim postawili na rozmowę po angielsku jako metodę nauki. To zupełnie odmienne podejście od tradycyjnego uczenia się na zasadzie zapamiętywania. Jest to świetnie zorganizowane, gdyż uczestnik kursu korzysta z nagrań, które są wykonywane przez native speakera, co dodaje im ogromnej wartości. Tego typu rozwiązanie całkowicie niweluje uczucie stresu przed mówieniem, ponieważ nie wykonujemy ich bezpośrednio do konkretnej osoby. W ten prosty sposób nauka staje się przyjemnością, a przestaje być koniecznością.

Czy to działa?

Opowiadając wprost i bez żadnych ogródek – tak!

Cały kurs opiera się na Metodzie Bezpośredniej, która łączona jest z nowoczesnymi technologiami. Nauka odbywa się w formie online więc możliwe jest wykonanie jej w dowolnym czasie, a także na wybranym przez siebie urządzeniu. Nie ma tutaj żadnego przymusu czy konieczności wykonania konkretnych zadań na czas. A teksty na blogu o nauce języka angielskiego Speakingo są po prostu świetne! To wszystko daje nam okazję do swobodnego podejścia i zdobywania wiedzy w swoim tempie, oceniania czy strachu, że zrobimy coś niewłaściwie.

Jeśli zatem poszukujesz sposobu na naukę angielskiego, który będzie dopasowany w stu procentach do Ciebie, a jednocześnie stworzony z pomysłem i pasją to propozycja od Speakingo jest idealna!

Dodaj komentarz