Nie tylko komfortowe noclegi – Mielno na urlop dla rodzin z dziećmi

Nie tylko komfortowe noclegi – Mielno na urlop dla rodzin z dziećmi

Noclegi nad Morzem Bałtyckim to popularny sposób spędzania urlopu przez rodziny z dziećmi. Wśród wielu nadmorskich kurortów bardzo szeroką ofertą dla turystów w każdym wieku pochwalić się może Mielno. Apartamenty przy plaży zapewniają tak potrzebny komfort wypoczynku, a różnego rodzaju atrakcje doceniają zarówno rodzice, jak i dzieci.

Mielno to niewielkie, liczące niecałe 3 tys. mieszkańców miasto, położone nad Bałtykiem i jeziorem Jamno. Jest to jeden z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych – w pierwszej chwili kojarzyć się może głównie z dość bogatym życiem nocnym, ale apartamenty Mielno są chętnie wynajmowane także przez rodziny z dziećmi. Jak się bowiem okazuje, w miasteczku tym znajduje się mnóstwo atrakcji, które umilają wypoczynek najmłodszym turystom.

Apartamenty Mielno – noclegi blisko morza i plaży

Dla rodziców wypoczywających nad morzem z pociechami ważne jest to, by w wybranej na urlop miejscowości bez problemu znaleźć położone blisko plaży apartamenty. Mielno w tym aspekcie zupełnie nie ustępuje większym miastom na wybrzeżu – znaleźć tam można liczne miejsca noclegowe zlokalizowane kilka-kilkanaście minut spacerem od plaży. Takie miejsca jak EnklawaMielno Zachód SłońcaRezydencja Park Rodzinna II oraz Jantaris zapewniają najwyższy komfort wypoczynku, a ze względu na swoją lokalizację są polecane rodzinom, które chcą jak najwięcej czasu spędzać na plaży.

A przyznać trzeba, że plaża w Mielnie jest wprost stworzona dla rodzin z dziećmi. Jest czysta i szeroka, w sezonie strzeżona przez ratowników, a wokół niej znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty handlowe. Latem można tam bez problemu wypożyczyć sprzęt wodny, a także bawić się na czynnych sezonowo zjeżdżalniach, trampolinach itp.

Noclegi Mielno – pełnia atrakcji

Dla rodziców planujących wypoczynek z dziećmi i szukających apartamentów nad morzem liczy się też moc atrakcji, która nie pozwoli maluchom się nudzić – a nie tylko komfortowe, stosunkowo tanie noclegi. Mielno zaś to miejscowość, w której najmłodsi mogą odwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc i w aktywny, radosny sposób spędzić tam czas. Przykłady? W całej Polsce znane jest mieleńskie wesołe miasteczko, w którym znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i rodziców: karuzele, kucyki, jeżdżące samochody i motocykle, strefa z grami wideo i zręcznościowymi. Niedawno powstała atrakcja Mielna to także „Dom na dachu” – przypominająca domek z piernika i czekolady budowla, przed którą siedzi Baba Jaga.

Noclegi w Mielnie warto wykorzystać na odwiedzenie tamtejszego parku linowego. Dla najmłodszych przeznaczona jest najprostsza trasa dla dzieci – przebiega ona 2 metry nad ziemią i mogą się na niej bawić dzieci mierzące co najmniej 130 cm wzrostu. Czeka na nie 18 przeszkód linowych i mnóstwo rozrywki! Nastolatki mogą spróbować swoich sił na trasie średniej, gdzie umieszczono 16 przeszkód – w najwyższym punkcie trasa znajduje się na 7 metrach wysokości! Ciekawym miejscem jest zrewitalizowane niedawno słowiańskie grodzisko w Mielnie – odbywają się tam spotkania z łucznikami i rycerzami, turnieje średniowiecznych gier, warsztaty kaligrafii i walki na miecze. Sposobem na aktywne spędzenie czasu może być również Leśna Pętla Przygód i Tajemnic – ścieżka przyrodnicza prowadząca przez nadmorskie wydmy, bunkry z okresu II wojny światowej oraz las z ponadstuletnimi dębami. Na dzieci czekają tam różnego rodzaju wyzwania i zagadki.

Apartamenty nad morzem – Mielno i okoliczne atrakcje

Apartamenty w Mielnie można wykorzystać jako bazę wypadową do odwiedzenia z dziećmi atrakcji w miejscowościach zlokalizowanych nieopodal na terenie gminy. W Niegoszczy znajduje się Kosmiczny Labirynt – pole kukurydzy ze zorganizowaną w nim grą terenową, której fabuła skoncentrowana jest wokół lądowania na Ziemi przybyszów z innej planety. Podczas gry odwiedzić trzeba wyznaczone punkty, a kosmitów zobaczyć można dzięki kamerom telefonów komórkowych. Co ważne, najlepsi gracze mogą zgarnąć atrakcyjne nagrody, np. hulajnogi i rowery elektryczne oraz konsole.

Podobna atrakcja – pod nazwą Labiryntowe Pole – znajduje się w Mielenku. Na ponad 3 hektarach powierzchni zorganizowano zawiłe ścieżki, które pokonuje się, korzystając ze specjalnej mapy – po drodze na uczestników czekają łamigłówki i zagadki. Później można odpocząć na hamakach na ranczo, spróbować swoich sił w przerzucaniu siana na czas oraz zjeść kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem.

Jeśli komuś marzą się rodzinne wczasy nad polskim morzem, warto sprawdzić ofertę apartamenty Mielno. Wynajem dopasowanego do potrzeb noclegu niedaleko plaży i atrakcji dla dzieci to gwarancja udanego wyjazdu dla młodszych i starszych członków rodziny.

Dodaj komentarz