Niezwykły wieczór w Zakopanem

Niezwykły wieczór w Zakopanem

Zakopane jest miejscem, w które każdego roku przyciąga turystów jak magnes. Nie bez powodu. Zachęca do tego zwłaszcza połączenie oferty wypoczynkowej z pięknem przyrody i krajobrazami. I nierzadko właśnie atrakcje na świeżym powietrzu, na łonie natury, cieszą się największym powodzeniem.

Wieczorna wycieczka po górach

Przykładem tego są quady, a w sezonie zimowym – skutery śnieżne. Góry idealnie nadają się do przejażdżek oboma tymi sprzętami. Niezależnie od tego, jak dobrze sobie z nimi radzicie. Dla amatorów znajdą się trasy bardziej rekreacyjne i widokowe, wymagające tylko podstawowej obsługi maszyny. Dla wyjadaczy zaś miejsca ze stromiznami i podjazdami, których pokonanie wymaga umiejętności i treningu.

Oczywiście tych pierwszych jest więcej, bo oferta wypożyczalni quadów w Zakopanem dostępna jest dla każdego. I cieszy się dużym powodzeniem.

Jedna z propozycji, dostępnych na https://www.goral.pl/zakopane/quady/, jest wyjątkowa. Jest to bowiem wyprawa zaczynająca się wieczorem. Czyli wtedy, kiedy większość osób kieruje swoje kroki do kwater albo karczm. Góry cichną, widoki stają się odmienne niż te w blasku słońca. Pokazują nowe oblicze, tajemnicze, mroczne, fascynujące.

Jazda nocą po duktach i ścieżynach jest wyjątkowym przeżyciem. Mało kto przecież zapuszcza się wtedy w góry, mało kto wie, jak one wyglądają. Ba, wśród turystów wielu jest takich, którzy nocą w lesie nie byli nigdy…

Nocna wyprawa na quadach powiązana jest oczywiście z ogniskiem, które dodaje jej jeszcze atrakcyjniejszego klimatu.

A gdy wstanie dzień…

Na co będziecie mieć ochotę, po tak mile spędzonym wieczorze? Prócz porannej kawy, rzecz jasna.

Sięgnijmy razem po mapę atrakcji Zakopanego ze strony https://www.goral.pl/.

Bardzo przyjemnie jest np. wyjść rano w góry, przejść się na Kasprowy, Dolinami Kościeliską czy Chochołowską, co nie wymaga kondycji ani wprawy. Trwający 2-3 godziny spacer idealnie zaostrzy apetyt, który zaspokoi regionalna kwaśnica, moskole albo prawdziwe (i dostępne jedynie w sezonie) oscypki. 

Równie przyjemnie – a niektórzy powiedzą, że nawet przyjemniej – jest darować sobie górskie wycieczki i zamiast tego odwiedzić pobliskie Termy albo Aquapark w Zakopanem, leżakować nad wodą, pocić się w łaźni parowej, zagrać w kręgle. Albo udać na spływ Dunajcem, prawdziwymi flisackimi tratwami, przebyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Pieninach. Albo… tych „albo” jest wiele, bo i wiele jest atrakcji Zakopanego. Dla każdego znajdzie się coś, co sprawi, że pobyt w Stolicy Tatr uzna za udany.

Dodaj komentarz