Nowoczesne drzwi wejściowe do domu – 3 modne propozycje

Nowoczesne drzwi wejściowe do domu – 3 modne propozycje

Wyobraź sobie drzwi, które nie tylko stanowią doskonałe odzwierciedlenie Twojego stylu i gustu oraz budzą zachwyt w gościach, ale każdego dnia stają na straży bezpieczeństwa, ciszy i komfortu termicznego domowników. Skrzydła harmonijnie łączące funkcjonalność z niepowtarzalnym designem. W świecie architektury, gdzie najmniejsze detale mają ogromne znaczenie, a pierwsze wrażenie jest kluczowe, OknoPlus stawia na nowoczesne drzwi wejściowe do domu inspirowane najmodniejszymi materiałami ostatnich sezonów – betonem, drewnem, kamieniem i szkłem!

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do klimatu industrialnego? Postaw na szarość!

Z pozoru całkiem przeciętna, niewyróżniająca się z tłumu, będąca zwykle dość bezpiecznym wyborem aranżacyjnym, który raczej kojarzymy z tłem niż pierwszoplanowym aktorem kompozycji. A teraz zapomnijcie o tym, co przeczytaliście. Szarość, bo o niej mowa, może pokazać zupełnie nowe oblicze, które nada budynkowi nowoczesny, lecz subtelny wygląd, idealnie wpisujący się w aktualne trendy architektoniczne.

 Z myślą o tych, którzy szczególnie upodobali sobie inspiracje nieco ascetycznym, oszczędnym klimatem industrialnym, stworzyliśmy panele doskonale imitujące… niedoskonałą powierzchnię betonu – mówi Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus. – Concrete, Definite, Enduring oraz Stiff – drzwi wejściowe z przeszkleniem lub bez, z czarnymi lub srebrnymi dodatkami, to nasze spojrzenie na niezwykle designerski styl loftowy, który już od progu da wyraźnie znać, czego odwiedzający mogą spodziewać się we wnętrzu – dodaje ekspert.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne

Jednak drzwi wejściowe OknoPlus mają do zaoferowania wiele więcej!

ALU jak drewno? Nowoczesne drzwi wejściowe do domu mogą zaskoczyć

Są materiały, które nigdy nie wychodzą z mody i do takich właśnie propozycji bez wątpienia należy drewno. Jego naturalne usłojenie i ciepłe odcienie sprawiają, że każde wnętrze staje się bardziej przytulne i gościnne. Co jednak w sytuacji, gdy brąz to nasz kierunek, ale masywne, drewniane skrzydła nie do końca pasują do elewacji, a do tego nie jesteśmy w stanie poświęcić czasu na ich konserwację? Tu z pomocą przychodzą nowoczesne drzwi zewnętrzne ALU oraz PCV. Lekkie, designerskie, doskonale oddające piękno tego surowca i właściwie zupełnie bezobsługowe, bo to materiały, które zniosą naprawdę wiele – nawet podczas wzmożonej eksploatacji.

Panele Wooden, Blend, Crude i Elegant z rodziny Reveal przyciągają wzrok głębią koloru i nieszablonowym wykończeniem.Drzwi wejściowe z przeszkleniem lub te wzbogacone o szare i czarne wstawki oraz modne pochwyty doskonale sprawdzają się w domach o różnorodnej stylistyce – od rustykalnej sielskości, która kładzie nacisk na ciepłe dodatki, po bardziej eklektyczne wnętrza, gdzie wzór usłojenia stanowi harmonijny kontrapunkt dla odważnych, kolorowych akcentów i różnorodnych faktur.

– Szukając bardziej tradycyjnego designu, warto zwrócić uwagę na drzwi zewnętrzne PCV – te doskonale dopełnią klasyczne, nieco sentymentalne projekty – również w nurcie retro! – rekomenduje Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus.

Drzwi zewnętrzne drewnopodobne

Drzwi wejściowe z przeszkleniem – designerskie, ale czy bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne PCV oraz ALU wzbogacone o szklane akcenty to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w projektowaniu elewacji. Przeszklenia pozwalają na naturalne doświetlenie przedsionka lub holu, tworząc jasne i przyjazne wnętrze już od samego progu.

Innowacyjne technologie stosowane w produkcji szkła sprawiają, że jest ono niezwykle bezpieczne. OknoPlus wykorzystuje hartowane szkło lub szkło laminowane, które jest odporne na uderzenia i pęknięcia.

Nowoczesne drzwi wejściowe do domu z doświetlem świetnie komponują się z różnymi materiałami wykończeniowymi. Mogą być harmonijnym uzupełnieniem drewnianych paneli, dodając im nowoczesnego charakteru, lub stanowić kontrast dla surowych, betonowych powierzchni, wprowadzając do nich element lekkości. W przypadku drzwi wejściowych ALU z przeszkleniem szkło może być także zdobione różnorodnymi wzorami, matowe lub barwione, co pozwala na dopasowanie skrzydeł do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych.

Warto również zwrócić uwagę na walory praktyczne tych modeli. Przezroczyste lub półprzezroczyste panele pozwalają na podgląd tego, co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności otwierania skrzydła, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo domowników. Dodatkowo, nowoczesne drzwi zewnętrzne z przeszkleniami optycznie powiększają przestrzeń – a to szczególnie ważne w przypadku mniejszych przedsionków czy korytarzy. 

Drzwi wejściowe z przeszkleniem

Wybór odpowiednich rozwiązań jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności budynku. Nowoczesne drzwi wejściowe do domu, inspirowane betonem, drewnem, kamieniem i szkłem, oferują nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także trwałość i unikalny charakter. Niezależnie od ulubionego stylu, w ofercie OknoPlus znajdziesz rozwiązania, które doskonale wpasują się w Twoje potrzeby i gust.

Dodaj komentarz