Nowoczesne komody do salonu – co je wyróżnia? Dowiedz się, jak je wybrać

Nowoczesne komody do salonu – co je wyróżnia? Dowiedz się, jak je wybrać

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w nim toczy się życie domowników i ich gości. Ze względu na funkcję reprezentatywną, którą pełni, musisz szczególnie zadbać o jego wyposażenie. Każdy element musi być przemyślany i dopasowany do charakteru wnętrza. Urządzając modny pokój dzienny, nie możesz zapomnieć o miejscu do przechowywania prywatnych bibelotów, czyli komodzie. Jaki model wybrać i dlaczego warto mieć ten mebel? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Dlaczego warto mieć komodę w salonie?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego pokoju dziennego jest miejsce do przechowywania. To podstawowa funkcja komody – umożliwia skuteczne uporządkowanie przestrzeni. Na rynku dostępne są różne modele – mogą być wyposażone w szafki lub szuflady, dzięki którym sprytnie ukryjesz zastawę stołową, obrusy czy inne, osobiste rzeczy.

Równie przydatna jest górna powierzchnia komody. Możesz ustawić na niej dekoracje, rodzinne pamiątki i ozdoby, które chcesz zaprezentować swoim gościom. Nowoczesne komody do salonu pozwalają też na wykorzystanie ich jako szafek RTV. Docenisz oszczędność miejsca, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.

Czym wyróżniają się nowoczesne komody do salonu?

Komoda niejedno ma imię. Niegdyś meble te kojarzyły się z ciężkimi konstrukcjami, które zajmowały mnóstwo miejsca. Dopasowanie ich designu do wystroju pomieszczenia było niezwykle trudne. Nowoczesne komody do salonu to synonim prostoty i minimalizmu. Doskonale prezentują się nie tylko w modernistycznych aranżacjach – łatwo połączyć je ze stylem klasycznym, loftowym, a nawet glamour. Jak je rozpoznać? Okazuje się, że pewne cechy są widoczne już na pierwszy rzut oka. Poza nieskomplikowaną konstrukcją wyróżniają je np. frezowane uchwyty wykorzystane zamiast klasycznych gałek lub ich brak. Niektóre modele, oferowane np. przez e-sklep MS Furniture w kategorii: https://msfurniture.pl/salon-komody, są wyposażone w nowoczesny mechanizm “push to open”.

Jak prawidłowo dobrać komodę do pokoju dziennego?

Obecne na rynku meblarskim nowoczesne komody do salonu różnią się między sobą funkcjonalnością, designem i rozmiarem. Duża różnorodność pozwala na bezproblemowe dopasowanie mebla do charakteru wnętrza i Twoich potrzeb. Komody mogą być wyposażone zarówno w półki, jak i szuflady – zanim wybierzesz model dla siebie, zastanów się, co dokładnie chcesz w nim przechowywać. Równie istotne są wymiary – węższe i wyższe komody pionowe będą pasować do salonów o ograniczonej powierzchni. W przestrzennych pokojach możesz nieco zaszaleć z wymiarami – większa komoda to przecież większa ilość miejsca do zagospodarowania.

Dodaj komentarz