Nowocześnie czy tradycyjnie. Jak urządzić mieszkanie?

Nowocześnie czy tradycyjnie. Jak urządzić mieszkanie?

Decydując się na remont mieszkania, często zastanawiamy się, jak je urządzić. Niektórzy z nas śledzą najnowsze trendy i marzą o niezwykle nowoczesnym wnętrzu. Inni natomiast wolą nieco bardziej tradycyjne formy aranżacji. Czym charakteryzują się oba style? Który z nich okaże się dla nas odpowiedni?

Nowoczesność w modzie. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz 

Świat czerni, bieli i szarości

Nowoczesność kocha kontrasty i chłód. Decydując się na aranżację mieszkania w tym stylu, postawmy więc na czerń, biel i szarości. Połączenie tych kolorów sprawi, że nasze wnętrze zyska na klasie i charakterze. Nie przesadzajmy jednak z ciemnymi elementami – ich przesyt da raczej mroczny, a nie elegancki efekt. Żeby tego uniknąć, czerń zawsze zestawiajmy bezpośrednio z bielą. Niech ciemne szafki wiszą na białej ścianie, a czarną kanapę udekorujmy białymi poduszkami z geometrycznym deseniem. Powstałe kontrasty wspaniale zaprezentują się na szarym tle, dlatego większość ścian w naszym mieszkaniu pomalujmy na jego chłodne odcienie. 

Przestrzeń i porządek 

Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się przestronnością i dlatego urządzając je, zrezygnujmy ze zbędnych mebli, dodatków i bibelotów. Zamiast na ilości, skupmy się na jakości przedmiotów, które zamierzamy ustawić w naszym mieszkaniu. Pamiętajmy również, że szafki, stół i krzesła powinny charakteryzować się prostym designem i być wykonane z materiałów dobrego gatunku. Najlepiej sprawdzą się tu stal, mosiądz, skóra i szkło. 

Jak ocieplić chłód nowoczesności? 

Choć nowoczesne mieszkanie kojarzy się z chłodem, to czasami warto je nieco ocieplić. Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą domowego paleniska. Odpowiednio dobrane okaże się nie tylko wspaniałym źródłem ciepła, ale również eleganckim dodatkiem do stylowego wnętrza. Dostępne na rynku nowoczesne odbudowy kominkowe doskonale komponują się z panującymi trendami estetycznymi, dzięki czemu bez problemu wpiszą się w minimalistyczną stylizację naszego mieszkania. 

Ciepło, spokój i harmonia. Urządzamy tradycyjne mieszkanie 

Jasne kolory i ciepłe światło 

Urządzając wnętrze w tradycyjnym stylu, zacznijmy od pomalowania ścian na odcienie beżu, bieli, karmelu lub czekoladowego brązu. Dzięki temu nasze mieszkanie zyska naturalną bazę, do której z łatwością dobierzemy ulubione dodatki. 

Ważnym elementem harmonijnego wystroju jest również odpowiednie światło. Zabierając się za aranżację klasycznego wnętrza, postawmy na ciepłe, przydymione oświetlenie, które doda mu uroku i przytulności. 

Wyraź siebie 

Nic tak nie nie podkreśla charakteru mieszkania, jak odpowiednie dodatki. W tradycyjnym stylu w tej roli najlepiej sprawdzają się drobne przedmioty, z którymi czujemy emocjonalną więź. Na szafkach i komodach postawmy rodzinne zdjęcia, lodówkę przyozdóbmy dziecinnymi rysunkami, a na kanapie ułóżmy poduszki kupione podczas dalekiej podróży. Postarajmy się, by każdy przedmiot w naszym mieszkaniu wywoływał w nas miłe wspomnienia. 

Przytulna atmosfera 

Przytulna atmosfera to znak rozpoznawczy każdego klasycznie urządzonego wnętrza. Aby o nią zadbać, zainwestujmy w instalację domowego paleniska. Kominek sprawi, że nasze mieszkanie stanie się prawdziwą oazą spokoju i harmonii, w której w końcu będziemy mogli odpocząć i na chwilę oderwać się od chaotycznego świata.

Dodaj komentarz