OBRĄCZKI ŚLUBNE – JAK JE WYBRAĆ?

OBRĄCZKI ŚLUBNE – JAK JE WYBRAĆ?

Obrączki ślubne to najczęściej zakup na całe życie. Te jedno stwierdzenie powinno wyznaczać kierunek, w którym powinny pójść nasze poszukiwania. Jak je rozpocząć i o czym należy pamiętać przy ich wyborze? Ten symbol małżeństwa ma świadczyć o jego trwałości i nierozerwalności – warto zatem poświęcić nieco czasu na poszukiwania, pamiętając o kilku ważnych zasadach, które prezentujemy poniżej.

Wybierz kruszec

Najbardziej tradycyjnym wyborem dla przyszłych małżonków jest postawienie na bezpieczną klasykę, czyli obrączki ślubne w kolorze żółtego złota. Będzie to z pewnością znacznie prostsze, gdyż większość sklepów z biżuterią dysponuje dużym wyborem takich modeli. Warto jednak pamiętać, że obrączki ślubne to nie tylko żółte złoto. Rynek oferuje znacznie szerszy wybór pierścionków, wykonanych z innych typów złota czy kruszców.

W ostatnich latach młode pary coraz częściej stawiają na białe lub różowe złoto.  Pierwszy typ, to stop złota z często uczulającym niklem, cynkiem, a niekiedy ze srebrem lub palladem. Ten typ kruszcu przypomina wyglądem drogocenną platynę, ale jest od niej znacznie tańszy. Dzięki połączeniu metali jest on również znacznie twardszy od żółtego złota. Obrączki wykonane z białego złota dłużej zachowują piękny połysk i mniej się rysują.

Inny typ złota, to stop bazowego metalu i miedzi, co nadaje obrączce piękną różową barwę. To modne obecnie złoto, które jest szczególnie lubiane przez kobiety, ale coraz częściej stawiają na niego również mężczyźni.

Ciekawym wyborem może być również postawienia na kompozycję różnych kolorów złota, co z pewnością wyróżni nasze obrączki i nada im oryginalny charakter.

Poza złotem, rynek oferuje również obrączki z innych materiałów, na przykład z niedrogiego srebra, czy droższych modeli tytanowych i platynowych.

Postaw na indywidualność

Tradycyjnie przyjęło się, że obrączki ślubne powinny być dopasowane dla obojga małżonków. Współczesne pary coraz częściej stawiają jednak na indywidualność i wyrażenie własnego stylu.

Obrączka Panny Młodej jest zazwyczaj dopasowana do stylu, w którym wykonany jest pierścionek zaręczynowy. Panie często noszą oba pierścionki na jednym palcu więc ich stylistyka nie powinna znacznie od siebie odbiegać. Dodatkowo Panie mogą postawić również na dekoracyjne zdobienia obrączki np. z wykorzystaniem tych samych kamieni co pierścionek zaręczynowy. W przypadku męskich obrączek, Panowie mogą postawić na modne, ozdobne paski, wykonane ze stopów metali lub np. charakterystyczne żłobienia.

To, co może łączyć Wasze pierścionki, to postawienie na ten sam kruszec lub dodanie romantycznego wyznania w postaci graweru, który już zawsze będzie przypominał Wam ten wyjątkowy dzień.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Wybór obrączek może być nieco czasochłonny, zwłaszcza jeżeli stawiacie na mniej tradycyjny wzór lub indywidualnie wykonane zamówienie. W ferworze przygotowań warto zatem postawić ten element wysoko na liście ślubnych priorytetów. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup obrączek w sklepie, w którym Pan młody dokonywał zakupu pierścionka zaręczynowego. Wiele sklepów jubilerskich udziela bowiem łączonych rabatów na oba zakupy. Może być to również sentymentalna podróż, w trakcie której przyszła panna młoda pozna historię planowania jej zaręczyn.

Niezależnie od tego czy postawicie na żółte złoto czy ponadczasową platynę, czy Wasze obrączki będą dopasowane czy w Waszym indywidualnym stylu. W tym dniu liczycie się Wy i Wasza miłość, a obrączki są jedynie jej symbolem, który będzie pamiątką na całe życie.

Dodaj komentarz