Okap kominowy ‒ dlaczego powinieneś go posiadać?

Okap kominowy ‒ dlaczego powinieneś go posiadać?

Choć niektóre osoby mogą twierdzić, że posiadanie okapu w kuchni to niepotrzebna fanaberia, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Okap to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Dlaczego? Przede wszystkim usuwa opary, które wytwarzają się w czasie gotowania i równocześnie zapewnia świeże powietrze. Marka Electrolux w swojej ofercie posiada serię nowoczesnych okapów kominowych. Zostały one wyposażone w technologie, które diametralnie zmienią Twoje podejście do gotowania. Okapy kominowe to z jednej strony klasyczne, ale równocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Poznaj ich najważniejsze i najciekawsze funkcje.

Czyste powietrze i zero hałasu? To możliwe!

Wraz z okapem kominowym Twoje codzienne gotowanie może stać się jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne. Aby tak się stało, wybierz sprzęt, który generuje możliwie najniższy poziom hałasu. Głośność okapów szwedzkiej marki Electrolux waha się pomiędzy 40 a 70 dB. Aby zobrazować o jakiej rozpiętości hałasu mówimy, porównamy go do odpowiedników z życia codziennego. I tak ‒ głośność szeptu wynosi około 40 dB, a rozmowy prowadzonej w normalnych warunkach mieści się pomiędzy 60 a 70 dB.

Warto również zwrócić uwagę na fakt: w przypadku okapów poziom hałasu w większości jest silnie uzależniony od budowy przewodów, które odprowadzają parę. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, dobrze jest zastosować odpowiednie materiały tłumiące.

Okapy kominowe marki Electrolux zostały wyposażone w funkcje, które zmienią Twoje nastawienie do hałasu i korzystania z okapów.

SilenceTech

Jeśli nie znosisz hałasu jaki generuje okap w trakcie gotowania, SilenceTech to rozwiązanie dla Ciebie. Nawet przy wykorzystaniu maksymalnej mocy jego praca jest wyjątkowo cicha. Dzięki tak zaawansowanej technologii Ty w pełnym spokoju i ciszy możesz skupić się na przyrządzaniu wyśmienitych potraw, a okap SilenceTech na bieżąco będzie usuwał opary powstałe w czasie gotowania.

Funkcja Breeze®

Gotujesz razem z całą rodziną? Jeśli lubisz spędzać czas z bliskimi w kuchni w trakcie gotowania, okapy kominowe marki Electrolux wyposażone w funkcję Breeze® to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Po skończonym gotowaniu okap bezgłośnie odświeża powietrze i równocześnie usuwa niechciane zapachy w zaledwie 10 minut! Od tej pory możesz zapomnieć o ciągłym przekrzykiwaniu się oraz irytacji, ponieważ nie możesz usłyszeć swoich rozmówców. Wybierz przycisk z funkcją Breeze® na swoim okapie, a on przez kolejne 60 minut będzie utrzymywał w Twojej kuchni czyste i świeże powietrze.

Hob2Hood® ‒ Twój niezawodny pomocnik

Okapy kominowe marki Electrolux, które zostały wyposażone w funkcję Hob2Hood® to rozwiązanie stworzone dla osób, które żyją w biegu i lubią wykonywać kilka czynności w tym samym czasie. Ta niezwykle innowacyjna technologia w bezprzewodowy sposób łączy płytę grzejną z okapem. Umożliwia to tym samym automatyczne pochłanianie powietrza. Hob2Hood® to jak Twój osobisty asystent podczas gotowania ‒ kiedy tylko uruchomisz płytę, okap włącza się automatycznie, a jego prędkość pracy sama dostosowuje się do mocy płyty grzewczej. Jeśli w trakcie gotowania nastąpi zmiana temperatury lub zostanie włączone dodatkowe pole, spowoduje to automatyczne dostosowanie siły wyciągu.

Jeszcze więcej światła w kuchni

Prawidłowe oświetlenie w trakcie gotowania jest niezwykle ważne. Jeśli zdecydujesz się na wybór okapu kominowego marki Electrolux możesz być pewien, że w trakcie gotowania nie przeoczysz już żadnego szczegółu. W jaki sposób to możliwe? 

Okap kominowy marki Electrolux został wyposażony w oświetlenie ledowe, które zapewnia doskonałą widoczność potraw przygotowywanych na płycie kuchennej.  Co więcej, sprawdzi się perfekcyjnie nie tylko podczas gotowania, ale i romantycznej kolacji we dwoje, zapewniając dyskretne oświetlenie. 

Ten funkcjonalny okap gwarantuje idealne oświetlenie niezależnie od sytuacji, ale również modny design, który został zaprojektowany tak, aby idealnie uzupełniać pozostałe urządzenia z tej serii. Okap kominowy Electrolux to idealnie wyważone połączenie funkcjonalności oraz ponadczasowego stylu. Wybór okapu kominowego z oświetleniem LED to także ogromna oszczędność dla Twojego portfela. 

Dodaj komentarz