Okulary przeciwsłoneczne – jak i przed czym chronią i dlaczego warto je nosić?

Okulary przeciwsłoneczne – jak i przed czym chronią i dlaczego warto je nosić?

Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne kupić, by mieć pewność wysokiej ochrony i zadbać najlepiej o swoje oczy? Sprawdź, za pomocą tego artykułu, jaki dedykowany model okularów przeciwsłonecznych wybrać i przed czym tak naprawdę Cię chronią.

Okulary przeciwsłoneczne to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych akcesoriów, które warto mieć przy sobie w różnych sytuacjach. Od wyboru określonego modelu zależeć będzie jednak jakość ochrony i to, jak okulary sprawdzą się na co dzień. Wybierz je zatem z głową uwzględniając najważniejsze z parametrów. Czy wiesz, jaki filtr w okularach będzie dla Ciebie najbardziej korzystny?

Filtry w okularach przeciwsłonecznych – dla kogo są ważne?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieją aż trzy rodzaje promieniowania ultrafioletowego. Niestety tylko jedno z nich, a dokładniej mówiąc UVC jest blokowane przez warstwę ozonową. Pozostałe, a dokładniej mówiąc UVA i UVB docierają do nas bezpośrednio, a co najważniejsze mogą mieć niekorzystny wpływ na nasz wzrok. I to właśnie jest kluczowym zadaniem wszystkich okularów przeciwsłonecznych – blokowanie dostępu tego promieniowania, na które jesteśmy narażeni praktycznie wszyscy. 

O szczególną ochronę wzroku przed promieniowaniem powinni na pewno zadbać wszyscy Ci, którzy dużą część czasu w ciągu dnia spędzają na słońcu, a także kierowcy, dla których okulary stanowią atrybut bezpieczeństwa w czasie trudnych warunków w czasie jazdy samochodem.

Dla kogo jeszcze wybór określonego modelu okularów przeciwsłonecznych powinien być ważny? O określonym wariancie okularów, z dobrą ochroną UV powinny pomyśleć osoby uprawiające różne sporty na świeżym powietrzu. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne dbają o ochronę wzroku w różnych, często codziennych sytuacjach. Aby określony model okularów zapewniał całkowitą ochronę powinien posiadać oznakowanie UV 400. I tylko taka informacja powinna być dla nas klarownym i czytelnym komunikatem o tym, że kupujemy solidne okulary. 

Przede wszystkim należy usunąć z przyzwyczajenia błędne myślenie, że każdy rodzaj okularów, z czarnym szkłem zapewni taką samą ochronę. To nie kolor szkła, a posiadany filtr ma finalne znaczenie. 

A kiedy zdecydować się na okulary polaroidy? To model bardzo dobrze funkcjonujący w zawodzie kierowców, osób uprawiających sporty outdoorowe lub spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu. 

Dostępne są również okulary z tzw. filtrem fotochromowym, które przebarwiają się na ciemny kolor po wyjściu na słońce i jaśnieją we wnętrzu. To jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które posiadają określoną wadę wzroku. 

Pamiętaj, dobry filtr w okularach to podstawa i wyznacznik tego, czy określony model okularów można uznać za porządnie wykonany. Nie oprawki, nie kamienie na dekoracyjnej części okularów są ważne. Postaw na bezpieczeństwo i solidne wykonanie. Jeśli poszukujesz okularów przeciwsłonecznych z pełną ochroną to koniecznie zajrzyj tutaj: https://aurum-optics.pl/okulary-przeciwsloneczne

Kupując produkty renomowanych firm zyskujesz pewność posiadania okularów chroniących Twój wzrok i sprawdzających się na wiele sezonów. 

Dodaj komentarz