Oryginalne płytki w aranżacji wnętrz – metal, drewno i czarny marmur!

Oryginalne płytki w aranżacji wnętrz – metal, drewno i czarny marmur!

Płytki do aranżacji wnętrz to niezwykle szeroka oferta produktów o rozmaitym wzornictwie i formatach. Wśród nich znajdziemy zarówno płytki zaprojektowane w klasycznym wydaniu, jak i takie, które potrafią porządnie zaskoczyć i stworzyć wnętrze niebanalne, piękne i oczywiście, jak to płytki mają do siebie – w pełni funkcjonalne. Do prawdziwych hitów oryginalności ostatnich lat, zaliczyć możemy płytki o designie inspirowanym takimi materiałami jak drewno, metal i czarny marmur. Jak wygląda w praktyce taka aranżacja? I gdzie znajdziemy takie płytki?

Czarny marmur – ultraelegancja w nowoczesnym wydaniu

Już od wielu lat rankingi popularności wśród płytek biją te wzorowane na marmurze. Z reguły są to płytki imitujące jasne odcienie marmuru, które są kwintesencją stylu, nadając wnętrzom aury prawdziwego luksusu. Ciemna strona marmuru to propozycja dla odważnych i oryginalnych aranżacji – przy czym nie ujmuje ona marmurowi w żadnym stopniu jego ponadczasowej elegancji. Czarny marmur jest jednak przy tym bardziej otwarty na nowoczesność, dlatego świetnie nadaje się nie tylko do wnętrz klasycznych czy glamour, ale także do tych awangardowych.

Doskonałym przykładem tego, jak przepięknie prezentuje się czarny marmur, jest kolekcja Tubądzin Shinestone – gdzie mamy do czynienia z czarnym marmurem przepięknie znaczonym złotymi żyłkami. Ciekawa tekstura i nadająca splendoru błyszcząca powierzchnia płytek, pozwalają stworzyć wyjątkowy wystrój zarówno w salonie, czy kuchni, jak i łazience czy pomieszczeniach komunikacyjnych (korytarze, klatki schodowe itd.).

Płytki drewnopodobne – piękno i funkcjonalizm

Niezwykle oryginalnym sposobem na wprowadzenie do swojej przestrzeni elementów natury, są płytki drewnopodobne. Tego typu produkty od dłuższego czasu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i stanowią poważną konkurencję dla paneli podłogowych oraz desek wykonanych z prawdziwego drewna. Dla przykładu płytka Gres Tablero Brown od Ceramica Limone charakteryzuje się formatem, który można wziąć za długą deskę lub panel.

Co ważne, delikatnie wypukła struktura płytek, odzwierciedlająca naturalną teksturę drewna, do złudzenia przypomina prawdziwą deskę. Płytki położone na podłodze trudno odróżnić od prawdziwego drewna czy panela. A przy okazji są o wiele bardziej trwałe i nie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji. Płytki Gres Tablero Brown można układać także na zewnątrz, co pozwala nam na przepiękne zagospodarowanie tarasu czy balkonu.

Płytki wzorowane na metalu – coś dla prawdziwych koneserów

Płytki o powierzchni inspirowanej metalem w trendach aranżacyjnych są jak na razie propozycją, która systematycznie zdobywa coraz większe grono miłośników. Aranżacja z zastosowaniem tego typu materiałów wykończenia jest niezwykle oryginalna. Na uwagę zasługuje tutaj w szczególności kolekcja Costruire Metallo Nero, gdzie powierzchnia płytek pokryta jest skorodowanym nalotem, co doskonale wpasuje się w tak popularny aktualnie w aranżacji wnętrz nurt wabisabi, gdzie przemijalność widoczna na materiałach jest czymś jak najbardziej pożądanym i pięknym w swojej niedoskonałości. Takie płytki to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla wnętrz o industrialnym designie, jednak mogą sprawdzić się również w aranżacjach innego typu.

Dodaj komentarz