Ozdobne donice i wazony ceramiczne w stylu glamour do niebanalnych wnętrz

Ozdobne donice i wazony ceramiczne w stylu glamour do niebanalnych wnętrz

Donice i wazony w stylu glamour to sposób na niebanalną dekorację salonu lub sypialni. Jeśli lubisz kwiaty cięte lub doniczkowe, na pewno będą niezbędne w twoim domu.

Kwiaty doniczkowe czy cięte?

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Kwiaty cięte kochamy za ich wygląd. Doniczkowe są wyzwaniem, nie każdemu udaje się hodowla roślin, ale gdy zakwitną, wynagradzają wszelkie trudy. Jeśli nie przepadasz za kwiatami ciętymi, ale do doniczkowych nie masz ręki, możesz rozważyć jeszcze jedną opcję – sztuczne rośliny lub suszone bukiety wyglądające i pachnące jak żywe.

Wazony w stylu glamour – nieoczywiste kolory i wzory

Na początek zobacz dekoracyjne wazony – myhoneyhome.pl i przekonaj się, jak bardzo cię zaskoczą. To nie tylko pękate w środkowej części i zwężone u góry amfory, ale też kształty, od których trudno oderwać oko. Na szczególną uwagę zasługują te z lanego szkła. Nie tylko doskonale odbijają i rozpraszają światło, co jest jednym z warunków stylu glamour, ale też wyglądają dosłownie jak żywe. Nieomal ma się wrażenie, że płynne szkło za chwilę poruszy się i zmieni kształt. Jeśli chodzi o kolory, to dominuje oczywiście szkło przezroczyste, ale nie brak też innych propozycji – np. chłodnego błękitu, butelkowej zieleni, szarości czy palonego brązu.

Jakie donice do salonu w stylu glamour?

Styl glamour nie wie, co to skromność i umiarkowanie. Tu niepodzielnie rządzi przepych i blask. Donica na kwiaty nie musi być tylko dyskretnym dodatkiem do nich. To ona ma prawo być przyciągającą wzrok dekoracją. Doniczki – myhoneyhome.pl to miniaturowe dzieła sztuki użytkowej. Srebrne i złote projekty w oryginalnych kształtach, nierzadko wyglądają jak wszystko inne, tylko nie doniczki. Nie zawsze są okrągłe. Czasem są kwadratowe, a czasem przypominają wazon na nóżce, czym wprawiają w zachwyt domowników i gości. Tym bardziej będą doskonałym dodatkiem do salonu glamour.

Jakie rośliny do wnętrz w stylu glamour?

Jeśli decydujemy się na rośliny doniczkowe, warto zawczasu sprawdzić, w jakich kolorach będą miały kwiaty. W dobrym guście będzie dobranie ich do innych dodatków w domu. Przyda się też rzut oka na liście. We wnętrzu w stylu glamour najlepiej sprawdzą się duże, gładkie i lśniące, które będą dobrze odbijały i rozpraszały światło. Dobrym przykładem jest fikus lub figowiec.

Dodaj komentarz