Pakujemy walizkę na urlop

Pakujemy walizkę na urlop

 Bez względu na to, czy wyjeżdżamy za granicę czy urlop spędzamy w kraju, odpowiednio spakowana walizka zagwarantuje nam komfort i uwolni od stresu związanego z brakiem niezbędnych elementów garderoby czy akcesoriów, których nie przewidzieliśmy przed wyjazdem. Dziś podpowiemy, jak spakować walizkę na wczasy, aby mieć wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką.

 Podstawowa garderoba 

Odzież stanowi najważniejszą część naszego bagażu i powinna być tak skompletowana, aby wystarczyła nam na cały wjazd. Jeśli wiemy, że na wczasach nie będziemy mieć możliwości zrobienia prania, musimy zadbać o to, aby w walizce znalazło się tyle sztuk bielizny, na ile dni się udajemy na wczasy. Jeśli chodzi o pozostałe elementy garderoby to powinny one być dopasowane do aktualnej pogody, ale również uwzględniać ciuchy w razie zmiany warunków atmosferycznych. 

Pakujemy więc nie tylko bluzki damskie na ramiączkach czy z krótkim rękawkiem, które będziemy zakładać w czasie słonecznych, ciepłych dni, ale na wszelki wypadek bierzemy ze sobą 2-3 sztuki bluzek z długim rękawem. Na pewno też przyda się cienka kurtka przeciwdeszczowa lub osłaniająca od wiatru. 

Dobrze jest spakować również cieplejszy sweter lub bluzę z kapturem, nawet, jeśli wybieramy się w bardzo ciepłe rejony. Nigdy nie wiadomo, czy noce nie będą chłodniejsze lub z jakichś przyczyn będziemy potrzebować grubszego odzienia (na przykład podczas samej podróży). 

 Obuwie na wczasy

 Latem najczęściej zakładamy przewiewne sandały oraz espadryle, które świetnie sprawdzają się podczas spacerów czy wyjść na plażę. Wyjeżdżając na wczasy warto również spakować wygodniejsze obuwie, na przykład buty sportowe, które posłużą nam w przypadku, gdy w planach będziemy mieć dłuższą pieszą wycieczkę. Takie obuwie przyda się także wtedy, gdy temperatura na dworze będzie niższa i typowo letnie buty będą stanowiły zbyt słabą ochronę przed chłodem. 

Do bagażu warto spakować również klapki gumowe – będą przydatne podczas korzystania z prysznica w bazie noclegowej, ale również możemy je zakładać wychodząc na plażę, jeśli nie chcemy, aby nasze codzienne obuwie pełne było piasku. 

 Kosmetyki

 Ważnym elementem naszego bagażu są kosmetyki. Oprócz tych podstawowych, jak pasta i szczoteczka do zębów, żel do mycia, szampon i balsam, koniecznie zabierzmy ze sobą preparat z filtrem UV, który uchroni nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Panie z pewnością nie zapomną o spakowaniu kosmetyków do makijażu, jeśli takich używają na co dzień. Nie powinno więc również zabraknąć w kosmetyczce preparatu do demakijażu, wacików i patyczków kosmetycznych. 

Do bagażu spakujmy również ręczniki kąpielowe (jeden na plażę, drugi łazienkowy).

Dobrym pomysłem jest spakowanie kilku podstawowych elementów podręcznej apteczki, takich jak woda utleniona, sól fizjologiczna, plastry i bandaż. Nigdy nie wiadomo, kiedy takie akcesoria nam się przydadzą. Dobrze jest być przygotowanym na każdą okoliczność.

 Akcesoria

 Ostatnim elementem naszego wczasowego bagażu są akcesoria. Wśród nich powinna znaleźć się ładowarka do telefonu, wodoodporna saszetka na dokumenty, wielofunkcyjny scyzoryk (ten zawsze jest potrzebny akurat wtedy, gdy nie mamy go przy sobie…), okulary przeciwsłoneczne, czapka lub kapelusz chroniący przed słońcem, a także książka lub czytnik ebooków, który umili nam czas.

 Z tak spakowanym bagażem możemy ruszać na wczasy i cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem.

Dodaj komentarz