PeoPay: 10 lat innowacyjnej bankowości mobilnej i 3,4 mln zadowolonych użytkowników

PeoPay: 10 lat innowacyjnej bankowości mobilnej i 3,4 mln zadowolonych użytkowników

Aplikacja PeoPay to jedna z pierwszych aplikacji do mobilnego bankowania na polskim rynku. W ciągu dekady liczba użytkowników wzrosła z 100 tys. do ponad 3,4 mln. Aplikacja PeoPay cieszy się również wysokimi ocenami klientów Pekao.

Początki bankowości mobilnej w Polsce sięgają jeszcze dalej, do 1998 roku, kiedy Bank Pekao wprowadził pierwsze konta dostępne przez internet. Od 2010 roku klienci mogą bankować również na telefonach. W 2013 roku Bank Pekao udostępnił aplikację PeoPay, która umożliwiała płatności mobilne, zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, a także wykonywanie przelewów i wypłat gotówki.

PeoPay od samego początku wyznaczało trendy w bankowości mobilnej. Bank wprowadził mobilne płatności zbliżeniowe HCE w 2014 roku, a rok później jako pierwszy w Polsce umożliwił płatności mobilne w polskich urzędach. W 2017 roku połączono aplikację PeoPay z usługami bankowymi, tworząc jedną kompleksową aplikację mobilną.

„Dążymy do tego, aby być jednym z najszybciej rozwijających się, nowoczesnych banków. Podążając i kreując trendy w bankowaniu chcemy pozyskiwać nowych klientów, dla których poza użytecznością kluczowy jest User Experience. Jakość w tych obszarach i możliwość personalizacji w największym stopniu przekładają się na zadowolenie klientów. Robimy to już 10 lat i wciąż mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

PeoPay oferuje szeroki zakres usług, a na przestrzeni lat wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań. Klienci mogą korzystać z płatności mobilnych, korzystać z usług bankowych, płacić za zakupy internetowe i wygodnie zarządzać swoim kontem. Aplikacja PeoPay zdobyła wiele nagród i wysokie oceny zarówno ekspertów, jak i klientów.

10 lat PeoPay to imponujące liczby: ponad 2,7 mln aktywnych użytkowników, 148 tys. logowań do aplikacji co godzinę, 382 mln wykonanych przelewów o łącznej wartości 264 mld złotych. Codziennie realizowanych jest średnio 1,4 mln różnych transakcji, a płatności telefoniczne, przelewy i zakupy internetowe cieszą się największą popularnością.

PeoPay to nie tylko wygodna i użyteczna aplikacja, ale także bezpieczna. Klienci mogą personalizować swoje doświadczenie, a liczne funkcje i opcje personalizacji sprawiają, że PeoPay wyróżnia się na rynku. Bank Pekao stale rozwija aplikację i ma wiele pomysłów na przyszłość.

PeoPay – doceniana i nagradzana aplikacja bankowa

PeoPay zdobyła uznanie zarówno ekspertów, jak i klientów banku. W rankingu „Instytucja Roku 2023” organizowanym przez firmę Moje Bankowanie, aplikacja PeoPay została nagrodzona w kategoriach „Najlepsza aplikacja mobilna”, „Najlepsza bankowość internetowa” i „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”. W rankingu aplikacji bankowych w Polsce zajęła drugie miejsce, a Bank Pekao znalazł się w TOP15 badanych banków w badaniu Deloitte Digital Banking Maturity 2022. PeoPay jest również jedną z najlepiej ocenianych aplikacji finansowych w sklepach z aplikacjami.

Źródło informacji: Bank Pekao S.A.

Dodaj komentarz