Pielęgnacja tatuażu – jakiego kremu używać?

Pielęgnacja tatuażu – jakiego kremu używać?

Jeśli właśnie zrobiłeś sobie tatuaż, musisz być pewny, że skóra dobrze się goi i nie ma ryzyka infekcji. Krem do pielęgnacji tatuażu jest istotną częścią pielęgnacji zaraz po wykonaniu tatuażu i w późniejszym okresie, ponieważ pomaga skórze się zregenerować, a także chroni uzyskany na skórze wzór.

Niektórzy ludzie postrzegają tatuaże jako sposób na wyrażenie siebie, inni budują dzięki nim coś na kształt osobistej marki. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, musisz pamiętać, że tatuaż będzie z Tobą już zawsze (przynajmniej takie jest założenie) i na pewno nie chcesz, aby źle się zagoił, pozostawiając nieładne blizny. Pamiętaj więc o stosowaniu specjalnych produktów do pielęgnacji tatuażu. Tylko wtedy Twój wzór będzie wyglądał jak należy i to przez wiele lat.

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu: co powinny zawierać?

Jeśli chodzi o składniki tych kosmetyków, to należy zwrócić uwagę na rodzaj konserwantów zastosowanych w kremie. Na przykład powinieneś unikać szkodliwych dla zdrowia parabenów. Należy również szukać produktów, w których wykorzystuje się całkowicie naturalne składniki. Jest to opcja zdrowsza, a skoro tak – taki kosmetyk można nakładać na skórę wiele razy w ciągu dnia, nie obawiając się zbyt dużej ilości chemii. Ważnym składnikiem jest tu witamina E często dodawana do kremów i maseł do pielęgnacji tatuażu, ponieważ jest ona naturalnym antyoksydantem. Pomaga zmniejszyć blizny, znacząco łagodzi swędzenie i podrażnienia, wspiera proces gojenia. Wreszcie, należy szukać produktów, które będą miały przyjemny dla ciebie zapach (ewentualnie będą bezzapachowe – jeśli takie wolisz).

Masło do tatuażu: idealne do codziennej pielęgnacji

Mówiąc o masłach do tatuażu, należy zaznaczyć, że tak naprawdę nie są to masła. To raczej kompozycja maseł i olejów roślinnych wzbogacona o inne dobroczynne składniki, która idealnie sprawdza się do codziennej pielęgnacji tatuażu. Masło do tatuażu dzięki swej konsystencji znakomicie chroni skórę, leczniczo działając na świeżą ranę, jaką jest tatuaż i chroniąc ją przed zakażeniem. Masła Neba są dostępne w kilku przyjemnych zapachach, co czyni ich nakładanie przyjemniejszym. Masła tego lepiej używać na noc, bo wchłania się nieco wolniej niż krem do tatuażu.

Najpopularniejsze, aktywne składniki maseł do tatuażu to:

  • olej słonecznikowy,
  • witamina E,
  • masło shea,
  • olej z nasion tamanu,
  • ekstrakt z zielonej herbaty,
  • olej ryżowy,
  • masło mango,  
  • olej kokosowy,
  • masło kakaowe.

Krem do tatuażu – doskonały na etapie gojenia i nie tylko

Z myślą o stosowaniu bezpośrednio po zabiegu stworzono specjalne kremy odpowiednie do pielęgnacji świeżego tatuażu, ale też świetne do stosowania na co dzień, już po wygojeniu naskórka. Kremy do tatuażu wchłaniają się łatwiej niż masła i tak jak one mają za zadanie chronić skórę. Krem do tatuażu Neba to kosmetyk dedykowany właśnie wytatuowanej skórze, który chroni podrażnione miejsce i przyspiesza proces regeneracji. Dba o skórę na każdym etapie – zarówno zaraz po zabiegu, jak i po wygojeniu tatuażu. Zabezpiecza delikatny naskórek, nawilża go i natłuszcza, tworząc warstwę ochronną, która ma zapobiegać przedostawaniu się bakterii z zewnątrz. Jest też vegan friendly, a więc do jego produkcji nie użyto składników pochodzenia zwierzęcego. Zapraszamy do lektury artykułu „Czy tatuaż boli?” na stronie producenta Neba.

Świeży tatuaż wymaga opieki

Nowy tatuaż jest misternym dziełem sztuki, które wymaga specjalnej opieki, aby prawidłowo się zagoił i pozostał wolny od infekcji. Dobry krem do tatuażu może pomóc w gojeniu wzoru, zmniejszając stan zapalny i utrzymując go w stanie nawilżenia, dzięki czemu można podrażnione miejsce wyleczyć szybko i bez niepotrzebnych dolegliwości. Wybierając kosmetyk do tatuażu, należy zwrócić uwagę na składniki (czy są naturalne, czy skład jest bogaty) –zwłaszcza na konserwanty oraz upewnić się, że nie ma w nim żadnych alergenów. Odpowiednio zadbany, Twój tatuaż będzie już zawsze zachwycał jakością oraz intensywnością kolorów.

Materiał partnera

Dodaj komentarz