Płytki wykładzinowe – czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy

Płytki wykładzinowe – czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy

Choć każdy słyszał o wykładzinie, to jeszcze wciąż niewiele osób miało okazję zetknąć się z płytkami wykładzinowymi. Warto jednak mieć świadomość ich istnienia i właściwości, bowiem w porównaniu do klasycznych wykładzin w rolkach mają znacznie więcej zalet. Czym właściwie są i kiedy warto po nie sięgnąć? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym są płytki wykładzinowe?

Jeżeli słyszysz o płytkach wykładzinowych po raz pierwszy, to zapewne kojarzą Ci się one z wykładziną. Jest to skojarzenie słuszne. W czym zatem tkwi różnica? Otóż płytki wykładzinowe – jak wskazuje sama ich nazwa – mają formę niewielkich płytek, zwykle o wymiarach 50×50, 50×100 czy też 100×200 cm. Każda z nich składa się ze specjalnego, mocnego podkładu oraz wierzchniej warstwy wykonanej z wykładziny. Płytki wykładzinowe montuje się inaczej niż klasyczną wykładzinę – ich mocowanie bardziej przypomina układanie paneli czy też kafli.

Zalety płytek wykładzinowych – dlaczego warto?

Oczywiście różnica między płytkami wykładzinowymi a wykładziną nie polega jedynie na innym montażu. Forma tych pierwszych ma bowiem wiele zalet, które nieco zmieniają też właściwości użytej na nich wykładziny. Dlaczego więc warto zdecydować się na to rozwiązanie? Otóż ze względu na jego walory użytkowe.

Płytki wykładzinowe są trwałe i doskonale sprawdzają się nawet w miejscach intensywnie eksploatowanych. Montuje się je np. w hotelach czy biurach, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je także w domu. Co istotne, płytki mogą prezentować się bardzo elegancko. Za sprawą ich budowy w łatwy sposób można stworzyć z nich oryginalne, kolorowe wzory, co przy klasycznej wykładzinie nie byłoby możliwe. Są też łatwe w montażu, a ich dużym atutem jest to, że zamocowane już elementy można bez problemu wymienić, np. wtedy, gdy wykładzina ulegnie zabrudzeniu. Wśród ich zalet wymienia się także to, że dobrze tłumią i pochłaniają dźwięki, jednocześnie wyciszając całe pomieszczenie.

Gdzie znajdziesz płytki wykładzinowe?

Płytki wykładzinowe – podobnie jak inne materiały wykończeniowe dostępne na rynku – mogą charakteryzować się lepszą lub gorszą jakością. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że spełnią Twoje oczekiwania, stawiaj na produkty znanych i sprawdzonych producentów lub dystrybutorów. Gdzie znajdziesz dobre płytki wykładzinowe? Są dziś łatwo dostępne, dzięki czemu kupisz je nawet online – chociażby w e-sklepie OtoWnętrze: https://otownetrze.pl/plytki-wykladzinowe. Punkt oferuje szeroki wybór płytek w bogatej palecie kolorystycznej i kilku rozmiarach, które możesz dopasować do swojego projektu. Możesz liczyć też na atrakcyjne progi rabatowe i możliwość negocjacji ceny.

Wybierając płytki wykładzinowe, zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane, a także ich parametry, jak np. klasa użytkowa czy klasa palności. Duże znaczenie ma także rozmiar płytek, który wpływa nie tylko na sposób ich montażu, ale także możliwość późniejszej wymiany poszczególnych elementów.

Płytki wykładzinowe to praktyczna i przyjemna dla oka alternatywa dla klasycznej wykładziny. Jeżeli więc szukasz rozwiązania, które wyróżnia się trwałością i daje Ci dużo aranżacyjnych możliwości, to z pewnością jest to opcja, którą warto rozważyć.

Dodaj komentarz