Podpaski dla mężczyzn – sposób na wstydliwy problem

Podpaski dla mężczyzn – sposób na wstydliwy problem

Nietrzymanie moczu (NTM) jest problemem dość powszechnym, z którym zmagają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Towarzyszy mu szereg nieprzyjemnych objawów, które w negatywny sposób wpływają na codzienne funkcjonowanie, stając się źródłem silnego dyskomfortu. Sposobem na jego ograniczenie, poza zastosowaniem odpowiednich metod leczenia, jest stosowanie chłonnych środków higienicznych. Do tej grupy zaliczają się wkładki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn, określane również mianem podpasek dla mężczyzn. Jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu i po jakie produkty chłonne sięgać?

Męskie problemy z pęcherzem

Zjawisko nietrzymania moczu bardzo często utożsamiane jest z kobiecym problemem. I choć rzeczywiście utrata kontroli nad pęcherzem częściej dotyka kobiety, jak się okazuje, zmagają się z nią również mężczyźni. Dla nich podobnie jak dla kobiet NTM jest nie tylko rodzajem schorzenia, ale też źródłem nieustającego dyskomfortu. Objawy nietrzymania moczu są bowiem bardzo uciążliwe dla pacjenta i w zależności od stopnia nasilenia mogą bardzo mocno wpływać na odczuwany przez niego komfort życia, znacznie go obniżając. Rozwiązaniem mogą być tzw. podpaski dla mężczyzn, czyli chłonne wkładki higieniczne, które pochłaniają mimowolnie oddawany mocz.

Nietrzymanie moczu o charakterze stałym u mężczyzn najczęściej występuje w wyniku nadmiernego rozrostu gruczołu krokowego, czyli tzw. prostaty. Gruczoł ten, zlokalizowany tuż pod pęcherzem moczowym, powiększając się, zaczyna uciskać cewkę moczową, co prowadzi do problemów ze sprawowaniem kontroli nad pęcherzem. W konsekwencji u pacjenta może dochodzić do mimowolnego oddawania różnych ilości moczu – od kilku kropel aż do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Poza prostatą rozwojowi NTM sprzyja też osłabienie siły mięśni dna miednicy na skutek podejmowania wytężonej pracy fizycznej. Ponadto, podobnie jak u kobiet, do utraty kontroli nad pęcherzem u mężczyzn przyczyniają się naturalne procesy starzenia się organizmu.

Sposoby na nieposłuszny pęcherz

Pomimo tego, że w wielu sytuacjach utracie kontroli nad pęcherzem nie można zapobiec, wdrażając odpowiednie metody postępowania, na szczęście można ograniczyć jej następstwa. Podstawą jest właściwa diagnoza i dostosowany do niej sposób leczenia. W zależności od stopnia nasilenia objawów u pacjentów stosuje się leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne.

Aby poprawić odczuwany na co dzień komfort życia, niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad higieny. Wśród nich dominującą rolę odgrywają chłonne produkty higieniczne. Ich stosowanie pozwala podejmować codzienne aktywności, bez obaw o przeciekanie. Wyposażone w chłonny wkład doskonale radzą sobie z wilgocią, dodatkowo absorbując nieprzyjemne zapachy. W zależności od ilości oddawanego mimowolnie moczu do wyboru pozostają wkładki, bielizna chłonna oraz pieluchomajtki. Anatomiczna budowa, dopasowana do kształtu ciała mężczyzny, zapewnia wygodę użytkowania produktów i pełną swobodę ruchów.

Dodaj komentarz