Poduszki puchowe – jak dokonać wyboru?

Poduszki puchowe – jak dokonać wyboru?

Każdy z nas poszukuje poduszki idealnej. Niestety jej znalezienie jest dość problematyczne – do wyboru mamy wiele różnorodnych produktów, które na pierwszy rzut oka różnią się co najwyżej aspektami wizualnymi i ceną. Aby ułatwić sobie podjęcie ostatecznej decyzji, warto skupić się na kilku szczegółach. Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny? Jak dopasować miękkość poduszki? Jakie wypełnienie okaże się strzałem w dziesiątkę? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje potencjalne wątpliwości naszych czytelników.

Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny?

Poduszki puchowe powinny mieć przede wszystkim idealny rozmiar. Co to oznacza jednak z praktycznego punktu widzenia? Przykładowo jeśli będzie ona zbyt mała, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że głowa będzie nam spadać podczas snu, co z pewnością nie jest komfortowe. W przypadku zbyt dużych rozmiarów, musimy liczyć się z dyskomfortem barków i ramion. Najbardziej optymalne rozmiary dla dzieci wynoszą około 50×50, natomiast dorośli preferują 80×80. Oczywiście rozmiary powinniśmy odpowiednio dostosować. Duże poduszki puchowe nie będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli śpimy na pojedynczym, wąskim łóżku. Co więcej, nie warto wybierać największego modelu- każdorazowo pamiętajmy o dostosowaniu do szerokości.

Jak dopasować miękkość poduszki?

Wiemy już, jakie rozmiary powinny mieć odpowiednio dobrane poduszki puchowe. Warto teraz posiąść kilka podstawowych informacji na temat optymalnej miękkości. W tym miejscu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że dużą rolę w tej kwestii mają nasze indywidualne preferencje. Pomimo wszystko masa naszego ciała, kształt czy też waga głowy mogą mieć delikatny wpływ na nasz ostateczny wybór. Jeśli preferujemy spanie na miękkim podłożu, wówczas poduszki puchowe okażą się strzałem w dziesiątkę- zapewnią odpowiednią pozycję przez całą noc. 

Jakie wypełnienie okaże się strzałem w dziesiątkę?

Na rynku meblowym i dekoracyjnym znaleźć możemy wiele różnych poduszek, które charakteryzują się odmiennymi rodzajami wypełnienia. Przykładowo popularnością cieszy się gęsi puch, który uznawany jest za delikatny, luksusowy, jednocześnie dość puszysty. Pierza gęsie są nieco mniej elastyczne, jednak ich cena jest bardziej satysfakcjonująca. Poduszki puchowe sprawdzą się niemalże dla każdego- zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Przed zakupem warto się na nich chwilowo położyć, co może mieć kluczowy wpływ na zakup. 

Dodaj komentarz