Poszukiwany specjalista — zostań technikiem OZE

Poszukiwany specjalista — zostań technikiem OZE

Szukasz zajęcia, które zapewni Ci stabilne zatrudnienie i satysfakcję z wykonywanej pracy? Zostań technikiem OZE. To poszukiwany przez pracodawców zawód, który nie wymaga ukończenia studiów. Przeczytaj ten artykuł do końca, by dowiedzieć się, jak możesz zdobyć uprawnienia w zaledwie 1,5 roku.

Czym zajmuje się technik OZE?

Technik OZE to specjalista, który ma niezbędne umiejętności i uprawnienia do montażu oraz uruchamiania instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz instalacji mechanicznych z odzyskiem ciepła. Dlatego może znaleźć zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach związanych z energetyką, produkcją i instalacją urządzeń wykorzystujących OZE, czy nowoczesnym budownictwem. Wielu specjalistów podejmuje także pracę w biurach projektowych oraz firmach przeprowadzających audyty energetyczne. Co ważne, jest to dobra profesja również dla osób ceniących sobie swobodę i pracę na własnych zasadach. Jako technik OZE możesz założyć własną działalność gospodarczą.

Dlaczego zapotrzebowanie na techników OZE nieustannie rośnie?

O tym, że odnawialne źródła są przyszłością energetyki, nie trzeba nikogo przekonywać. Zasoby konwencjonalnych źródeł energii, takich jak paliwa kopalne nie tylko się wyczerpują, ale także przyczyniają do pogłębiania zmian klimatu i pogorszenia jakości powietrza. Dlatego coraz częściej zastępuje się je bardziej ekologicznymi rozwiązaniami, więc zapotrzebowanie na usługi techników OZE nieustannie rośnie. Każdego dnia powstają nowe miejsca pracy. Jednak zawód ten jest stosunkowo nowy, więc liczba fachowców wciąż jest niewystarczająca.

Zalety pracy technika OZE

Największą zaletą pracy w tym zawodzie jest pewna przyszłość. Duże zapotrzebowanie na techników to wiele ciekawych ofert zatrudnienia. Pracodawca, chcąc przyciągnąć do siebie deficytowego fachowca, musi zaoferować mu atrakcyjne warunki. Dlatego technik energii odnawialnej zarobki ma zadowalające. Ponieważ grono klientów tej branży nieustannie rośnie, specjalista ma też duże szanse powodzenia, prowadząc własną firmę. Ważną kwestią, którą również warto wziąć pod uwagę, jest satysfakcja z wykonywanego zajęcia pracy. W końcu praca technika OZE przyczynia się do ochrony środowiska i lepszego jutra naszej planety.

Jak zostać technikiem OZE?

Jeżeli zależy Ci na wygodnym sposobie nauki, który umożliwi Ci łączenie szkolenia z innymi obowiązkami, wybierz Szkoły Partnerskie Viessmann. W swojej ofercie mają kurs na technika OZE prowadzony w formie zaocznej. Dla komfortu słuchaczy wykłady odbywają się przez internet. Wszystkie niezbędne uprawnienia możesz zdobyć w zaledwie 1,5 roku. Nie czekaj, sprawdź technik OZE: szkoła policealna.

Dodaj komentarz