Poznaj kuchenne zlewozmywaki ceramiczne… od kuchni!

Poznaj kuchenne zlewozmywaki ceramiczne… od kuchni!

Kuchnia to serce każdego domu – to tutaj często zaczynasz swój dzień od filiżanki kawy i kończysz go, odkładając kieliszek po winie lub kubek po herbacie do zlewu. Ten z kolei, w połączeniu z baterią, odgrywa niemałą rolę w kuchni. Trudno wyobrazić sobie gotowanie i sprzątanie po nim bez dostępu do wody i miejsca, którym można by było umyć naczynia.

Na rynku nie brakuje różnorodnych modeli i rodzajów zlewów do kuchni. Warto jednak poświęcić uwagę zlewozmywakom ceramicznym. Dlaczego? Odpowiadamy!

Dlaczego zlew ceramiczny?

Zlewozmywak to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. To tutaj myjesz naczynia, płuczesz i obierasz warzywa oraz owoce, a także napełniasz czajnik czy garnek, w którym za chwilę przygotujesz przepyszną zupę dla swojej rodziny. Dobrze, jeśli zlew poza spełnianiem swoich praktycznych funkcji oferuje coś więcej. Takie właśnie są zlewozmywaki kuchenne wykonane z ceramiki – łatwe w czyszczeniu, a do tego bardzo ładne: nowoczesne, eleganckie, o gładkiej i przyjemnej w dotyku powierzchni.

Czym się charakteryzują tego typu zlewy?

Ceramika to bardzo wdzięczny i praktyczny materiał do zastosowania w kuchni. Zlewy ceramiczne są bardzo odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, a także posiadają wysoką wytrzymałość termiczną. Dostępne są również w kilku kolorach, co tylko podnosi atrakcyjność tego rodzaju zlewozmywaków.

Wytrzymałość ceramiki kuchennej polega na metodzie jej produkcji – wypalana jest w zupełnie innej technologii niż ceramika łazienkowa, w temperaturach sięgających ponad 1200°C. Ponadto, w przeciwieństwie do swojej łazienkowej kuzynki, nie ma wewnętrznych pustych przestrzeni, które jedynie wpływają na kruchość całego elementu.

Zalety ceramicznych zlewozmywaków kuchennych

Zlew kuchenny ceramiczny posiada szereg zalet, spośród których można wymienić m.in. wcześniej wspomnianą wytrzymałość, co jest niezwykle istotne w każdej kuchni, która – chcąc nie chcąc – jest swego rodzaju warsztatem. Wystarczy, że sobie przypomnisz, np. ile razy zdarzyło Ci się upuścić ciężki garnek podczas jego mycia, wrzuciłeś do zlewu rozgrzaną patelnię lub wylałeś do niego resztki jedzenia albo olej – Twój zlew musi znosić nie tylko takie sytuacje. Ten ceramiczny poradzi sobie z nimi bez trudu!

Kolejnym argumentem „za” wybraniem ceramicznego zlewozmywaka do kuchni jest jego łatwość w utrzymaniu czystości. Nie chcesz przecież, żeby w Twoim zlewie namnażały się bakterie z resztek jedzenia… Zlewy ceramiczne są zabezpieczane wysokiej klasy szkliwem, które jest bardzo gładkie, a tym samym odporne na odkładanie się osadu z wody, tworzenie zacieków i brud – są bardzo higieniczne, co jest niezwykle istotne w kuchni i podczas obcowania z jedzeniem.

Jak wcześniej wspominaliśmy, zlewy ceramiczne są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie. Ich gładka powierzchnia jest bardzo elegancka, a modny, prosty design doskonale wpasowuje się w najróżniejsze style panujące we współczesnych kuchniach. Ceramiczny zlew kuchenny wygląda dobrze zarówno w minimalistycznej, nowoczesnej kuchni, jak i we wnętrzu utrzymanym w bardziej klasycznym lub sielskim stylu.

Gdzie można kupić zlewozmywaki ceramiczne?

Na rynku istnieje kilka firm, które zajmują się produkcją zlewów tego typu. Produkty niektórych z nich znajdziesz m.in. sprawdzonym sklepie internetowym: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-ceramiczne/ który, poza ceramicznymi, oferuje także pełną gamę zlewów granitowych i stalowych, jak również całe mnóstwo innych elementów wyposażenia kuchni i domu.

Rodzaje zlewów kuchennych ceramicznych

W sprzedaży we wcześniej wspomnianym sklepie Comitor dostępne są ceramiczne zlewy kuchenne różnego rodzaju, o zróżnicowanym kształcie. Znajdziesz tam między innymi zlewy jedno- oraz dwukomorowe, takie z szyną na deskę do krojenia lub z ociekaczem, jak również modele kombinowane, w których uświadczysz zarówno dwóch komór, jak i praktycznego ociekacza na naczynia – np. zlewozmywak ceramiczny Blanco Idessa 6. Poszczególne modele różnią się od siebie także wyglądem sitka na odpływie, kolorem oraz dodatkowymi akcesoriami, takimi jak dozownik mydła. Jest w czym wybierać!

Podsumowując – zlewozmywak do kuchni ceramiczny – to wybór idealny i niezwykle uniwersalny, a mnogość różnorodnych modeli sprawia, że z całą pewnością bez problemu znajdziesz ten idealny do swojej kuchni!

Dodaj komentarz