Pożyczka na remont mieszkania – wybierz bezpieczną ofertę

Pożyczka na remont mieszkania – wybierz bezpieczną ofertę

Chcesz wyremontować mieszkanie, ale od dłuższego czasu nie możesz zaoszczędzić potrzeb-nej kwoty? Nie rezygnuj z planów. Sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową i odmień swoje wnętrze. W artykule wyjaśnimy, jak znaleźć bezpieczną ofertę, która nie obciąży portfela.

Piotr pracuje na etacie w dużej firmie kosmetycznej. Od kilku miesięcy nosi się z zamiarem generalnego wyremontowania swojego mieszkania, zwłaszcza kuchni i łazienki. Choć zarabia całkiem dobrze, wydaje pieniądze lekką ręką, a oszczędzanie nie jest jego silną stroną. Mimo to mężczyzna przez kilka miesięcy łudził się, że zdoła zgromadzić potrzebną do wykonania prac kwotę. W pewnej chwili zrezygnował jednak z takiego planu i zamiast kolejnego podejścia do oszczędzania zdecydował się sięgnąć po pożyczkę gotówkową.

Jestem odpowiedzialnym płatnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że raty kredytu muszę uregulować w terminie. Znając sam siebie, doszedłem do wniosku, że jeśli przez kolejne miesiące będę chciał oszczędzać… nigdy nie wyremontuję mieszkania. Tania pożyczka gotówkowa okazała się więc dla mnie najlepszym rozwiązaniem – deklaruje mężczyzna.

Nie ulega wątpliwości, że takie podejście ma naprawdę wiele sensu. Zwłaszcza jeśli masz stabilne źródło dochodu, jednak skłonność do impulsywnych wydatków skutecznie burzy Twoje plany oszczędzania. Sięgając po pożyczkę gotówkową, nie będziesz musiał rezygnować z planów i marzeń ani odkładać ich na nieokreśloną bliżej przyszłość.

Czym jest pożyczka gotówkowa i kto może po nią sięgnąć?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy oferowany przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. W zależności od pożyczkodawcy dostępne dla wnioskujących kwoty wahają się zazwyczaj od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach – kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu. Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel: realizację marzeń i planów, bieżące lub nieprzewidziane wydatki.

Jak wybrać bezpieczną pożyczkę, która nie obciąży portfela?

Jeśli tak jak Piotr nie chcesz zrezygnować z realizacji swoich planów i zamierzeń, przed zawarciem umowy pożyczkowej dokładnie porównaj dostępne na rynku oferty. Taka analiza pozwoli Ci znaleźć produkt precyzyjnie dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Analizując parametry poszczególnych pożyczek, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • renomę instytucji finansowej. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo pożyczania, nigdy nie korzystaj z usług pożyczkodawców, których nie znasz i o których nigdy nie słyszałeś. Sięgając do kieszeni znanych i lubianych instytucji finansowych, zachowasz pewność, że Twoje pieniądze i dane osobowe są w pełni bezpieczne;
  • koszty. Dobra pożyczka na raty nie może być droga. Najważniejszym kryterium wyboru tej jedynej powinny być więc koszty. A te precyzyjnie zobrazuje nie wartość oprocentowania czy prowizja, ale RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i odzwierciedli całkowity koszt pożyczenia pieniędzy;
  • możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet. Czas jest dziś równie cenny, co pieniądze. Nie trać go na niepotrzebne aktywności. Znajdź pożyczkodawcę, który umożliwia pożyczenie pieniędzy w 100% online, bez wychodzenia z domu;
  • szybka decyzja pożyczkowa. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, zwłaszcza tych, które nie mogą czekać, sprawdź, ile czasu potrzebuje pożyczkodawca, aby wydać decyzję. W niektórych instytucjach wstępną informację otrzymasz nawet 15 minut od złożenia wniosku;
  • przejrzyste zasady. Naszpikowana klauzulami, zapisami drobnym drukiem umowa kredytowa? Dodatkowe warunki? Skomplikowane branżowe określenia, które trudno zrozumieć? Zdecydowanie nie! Nie mniej ważne od niskich kosztów są przejrzyste warunki umowy. Czy wiesz, że sięgając po Pożyczkę Zaratka (RRSO: 7,23%) oferowaną przez Kasę Stefczyka, za każdy pożyczony tysiąc zapłacisz tylko 25 zł? Mała pożyczka w Kasie Stefczyka harmonijnie łączy niskie koszty, przejrzyste zasady i szybką decyzję pożyczkodawcy.

Dodaj komentarz