Przegląd modnych kanap w 2021 roku

Przegląd modnych kanap w 2021 roku

Jesteście ciekawi, co o tegorocznych trendach wśród sof do salonu mówią topowi producenci i projektanci? Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon kolejny raz zabierze nas w podróż do dawnych lat i będzie obfitował w wiele designerskich niespodzianek. Z jednej strony wyraziste odcienie pluszowych tkanin obiciowych, z drugiej spokojne i stonowane kolory – po emocjach, które towarzyszyły nam w ostatnich miesiącach, chętniej będziemy sięgać po proste rozwiązania i naturalne materiały. Jakie kanapy rozkładane będą najmodniejsze w 2021 roku? Podpowiadamy!

Trendy w salonie: sprawdź, jakie kanapy rozkładane będą na topie w tym roku 

Modna kanapa rozkładana powinna wyróżniać się stylowym designem i oferować rozwiązania łączące funkcjonalność oraz komfort. To przede wszystkim na te jej cechy powinniście zwrócić szczególną uwagę. Projektanci na zbliżający się sezon przygotowali sporo propozycji modeli w różnych stylach, których wspólnych mianownikiem, niezależnie od reprezentowanej estetyki, pozostają zaokrąglone kształty, wysokie nóżki i wyraziste akcenty kolorystyczne. Jakie modele sof i kanap rozkładanych trafią tym razem do grona bestsellerów? Wspólnie ze stylistami marki SFMeble przygotowaliśmy przegląd modnych kanap w 2021 roku. 

Pluszowe tkaniny obiciowe – welurowe kanapy nadal w czołówce trendów

Zaskoczenia w nadchodzącym sezonie z pewnością nie przyniosą tkaniny obiciowe stosowane do tapicerowania kanap rozkładanych. Welur, welwet i aksamit niezmiennie mają się dobrze i prawdę mówiąc, ani myślą ustępować z podium. Sofy pokryte pluszami są odzwierciedleniem klasy i dobrego gustu, dlatego nadal będą mile widziane we wnętrzach inspirowanych stylami, w których elegancja gra kluczową rolę: modern classic, retro, nowojorskim czy soft glamour. 

Welurowe sofy, z jakichś powodów, nie są waszymi faworytami? Po drugiej stronie czeka kontrastowa propozycja, czyli kanapy tapicerowane naturalnymi materiałami. Takie modele przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom prostych rozwiązań i tym z was, którzy w wystroju salonu chętnie sięgają po len, wełnę i bawełnę. Kanapa rozkładana pokryta naturalną tkaniną w jasnym kolorze ociepli salon i wniesie sporo przytulności do wystroju wnętrza.  

Powrót do lat 80. – mocny akcent na kolor tapicerki

W temacie modnych kanap rozkładanych w 2021 roku sporo do powiedzenia będą miały inspiracje z lat 70-tych i 80-tych. Powrót do wzornictwa minionych dekad da o sobie znać szczególnie mocno w kwestii kształtów sof i tworzonych wariacji kolorystycznych. Czerwień, zieleń, żółcienie i niebieskości w rozmaitych odcieniach, w gładkim wydaniu lub w duecie z wzorami – jeśli chcecie, aby wasz salon wiernie odzwierciedlał tegoroczne trendy to dajcie sobie nieco aranżacyjnej swobody i odważcie się sięgnąć po oryginalne połączenia. Doskonałą inspiracją dla was może być wybór Instytutu Pantone, który na kolory roku wytypował tym razem słoneczną żółć (Illuminating) i jasną szarość (Ultimate Gray). 

Opływowe kształty i miękkie obłości – komfortowe sofy w stylu retro

Gorącym trendem, który nie sposób pominąć milczeniem mówiąc o kanapach rozkładanych, są zaokrąglenia, opływowe krawędzie i subtelne obłości. Po wielu latach dominacji minimalizmu i prostych linii, zatęskniliśmy za przytulnością płynącą z miękkich form. Wśród modnych mebli wypoczynkowych dominują teraz te wzorowane stylistyką lat 50 – 80., przypominające wielkie dmuchane materace i posiadające organiczne formy. Sofy do salonu w nadchodzącym sezonie wyraźnie nabiorą krągłości i wzniosą wygodę na nieznany dotąd poziom. Modelami, które wzbudzą największe zainteresowanie będą sofy-muszle, rozkładane kanapy modułowe i sofy w kształcie nerki.  

Nowoczesne kanapy modułowe – funkcjonalność w najlepszym wydaniu

Jesteście wnętrzarskimi indywidualistami a jednocześnie ogromną sympatią darzycie funkcjonalne meble? Modułowe kanapy to coś, co w nadchodzącym sezonie, powinno zwrócić waszą uwagę. Składające się z ruchomych elementów zestawy, które można dowolnie łączyć i konfigurować to propozycja stworzona z myślą o właścicielach salonów otwartych na kuchnię i jadalnię, zlokalizowanych w przestronnej strefie dziennej. 

Kanapy rozkładane o modułowej budowie, tym się różnią od klasycznych modeli, że dają zupełną dowolność pod względem ustawienia i aranżacji. Ich ogromnym atutem bez wątpienia jest także komfort, który przejawia się w zastosowanych materiałach i pomysłowych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Takie modele potrafią znosić naprawdę duże obciążenie, dlatego są idealną propozycją dla licznych rodzin i osób, które często przyjmują gości. 

Kanapy rozkładane na wysokich nóżkach – ukłon w stronę małych mieszkań

Projektując kanapy rozkładane na kolejny wnętrzarski sezon, producenci mebli wypoczynkowych nie zapomnieli o małych salonach i problemach, które generuje ograniczony metraż mieszkań. W 2021 roku w gronie bestsellerów miejsce dla siebie ponownie znajdą sofy rozkładane na wysokich nóżkach. Kanapy rozkładane od sfmeble.pl mają znacznie lżejsze konstrukcje i zgrabniejsze wymiary, które w oczywisty sposób przekładają się na ich budowę. Podwyższona podstawa sprawia, że kanapa rozkładana wygląda szczupło i lekko, a to atuty, które warto wykorzystać małych wnętrzach.

Dodaj komentarz