Przyjęcie w ogrodzie – tego potrzebujesz by zastawić stół

Przyjęcie w ogrodzie – tego potrzebujesz by zastawić stół

Planujesz przyjęcie w swoim ogrodzie? Aby stworzyć wyjątkową atmosferę i zastawić elegancki stół, wokół którego zgromadzi się rodzina, warto pomyśleć o odpowiedniej zastawie oraz akcesoriach. Co się przyda? Patera na ciasto i owoce, ale też talerze obiadowe i deserowe, dzbanki na lemoniadę czy sztućce. Zobacz, czego nie może zabraknąć na garden party!

Zastawa stołowa – talerze obiadowe i deserowe

Talerze obiadowe i deserowe oraz odpowiednie sztućce są nieodłącznym elementem kompletnego stołu podczas przyjęcia w ogrodzie. To na nich podajesz dania swoim gościom, dlatego bez względu na charakter imprezy – czy jest to włoski wieczór z pizzą, grill czy po prostu przyjęcie z kanapkami, talerze będą niezbędne.

Wybierz ładne i solidne talerze – duże na danie główne i mniejsze na deser. Ważne, aby mieściły się na nich wszystkie składniki potrawy np. ziemniaki, mięso, surówki. Mniejsze talerzyki deserowe będą odpowiednie na ciastka, lody czy owoce. Mogą pochodzić z tego samego lub innego „wakacyjnego” zestawu. Estetyka podania dań ma duże znaczenie dla tego, jak będzie smakował posiłek serwowany na świeżym powietrzu.

Dzbanki na napoje – orzeźwiające uzupełnienie letniego przyjęcia w ogrodzie

W trakcie letniego przyjęcia w ogrodzie, nie może zabraknąć orzeźwiających napojów. Dzbanki są idealnym rozwiązaniem, które pozwoli gościom cieszyć się chłodnymi i aromatycznymi napojami. Możesz w nich podać niemal wszystko!

  • soki owocowe,
  • lemoniady,
  • koktajle,
  • wodę z cytryną, lodem i miętą,
  • zimną herbatę.

Wybierz dzbanki o różnych pojemnościach, aby dostosować zastawę do tego, co zamierzasz podawać. Biorąc pod uwagę to, że dzbanki są zazwyczaj wykonane z transparentnego szkła, dodanie do środka kawałków owoców, mięty i kostek lodu dodatkowo podkreśli aspekty wizualne napojów.

Akcesoria do grillowania i serwowania dań pieczonych, smażonych

Jeśli planujesz grillowanie podczas przyjęcia w ogrodzie, warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, które umożliwią wygodne nakładanie mięsa, ryb, warzyw na ruszt, a potem ściąganie ich i serwowanie bez ryzyka oparzeń.

Możesz wybrać kompletny zestaw narzędzi do grillowania, który obejmuje szczypce, łopatkę czy pędzel do smarowania, jak również możesz dokupić je oddzielnie, uzupełniając komplet o duże łyżki czy widelce do nakłuwania.

Patera i tortownica – idealne akcesoria do serwowania ciast i deserów na otwartym powietrzu

Ogrodowe przyjęcia bardzo często są kolorowe, a goście zajadają się darami lata – arbuzami, cytrusami, truskawkami. Sposobów ich podania jest wiele, jednak podobnie jak ciasta dobrze, aby znalazły się one pod przykryciem. Szklany klosz zapewni ochronę przed kurzem i osami, eksponując smakołyki, które się pod nim znajdują.

Patera z przykrywką, tak samo jak tortownica na nóżce świetnie nadaje się do podania ciasta z rabarbarem, galaretką malinową czy ucieranego ze śliwkami.

Dodaj komentarz