Przyrodnicze atrakcje w Stanie Oregon

Przyrodnicze atrakcje w Stanie Oregon

Planując swoją wyprawę do Stanów Zjednoczonych bez wątpienia każdy typ podróżnika znajdzie tam wszystko, czego potrzebuje. Poszukując przepięknych przyrodniczych zakątków, będziemy się mocno zastanawiać, co zobaczyć w pierwszej kolejności, ponieważ na wszystko i tak nie wystarczy nam czasu. Warto dowiedzieć się w takim razie, jakie miejsca są godne zobaczenia, aby następnie samemu podjąć decyzję co do wyboru takiego miejsca.

Park Narodowy Jeziora Kraterowego

W sytuacji, kiedy planujemy wyprawę dokładnie do Stanu Oregon, który znajduje się w północno-zachodniej części kraju, to jedną z takich przyrodniczych atrakcji jest właśnie Park Narodowy Jeziora Kraterowego, którego oryginalna nazwa brzmi Crater Lake National Park. Jest to Park Narodowy, który ma dość długą historię, ponieważ został założony w 1902 roku. Turyści przyjeżdżają tutaj napawać się piękną przyrodą, ale również korzystać z kempingu, łowić ryby, a nawet nurkować. Oczywiście największą atrakcją na terenie Parku Narodowego jest Jezioro Kraterowe. Warto mieć na uwadze, że jest to najgłębsze jezioro, nie tylko w całym Stanie Oregon, ale również znajdujące się na terenie całego kraju. W porównaniu do innych zbiorników wodnych, jest ono dość młodym wytworem przyrody, ponieważ powstało ok. 7700 lat temu, w wyniku wybuchu wulkanu Mount Mazama. Jednocześnie w kraterze znalazła się woda opadowa. To właśnie dzięki temu zjawisku, jezioro posiada krystalicznie czystą wodę, a także z daleka mieni się pięknym błękitnym kolorem.

Sauvie Island Wildlife Area

Poszukując innych zakątków dzikiej przyrody, na pewno warto wybrać się na wyspę Sauvie, która znajduje się dokładnie na terenie hrabstwa Multnomah i Columbia. Chociaż mamy tutaj do czynienia z dziką przyrodą, to jednak powinniśmy również skupić się także na tym, że wyspa jednak jest zamieszkana przez ludzi. Oprócz lasów, na terenie wyspy znajdują się również bardzo duże obszary mokradeł, rzek oraz jezior. Można tutaj bez problemu spróbować swoich sił w turystyce kajakarskiej, pieszej, czy nawet rowerowej. Jeżeli będziemy mieli chociaż odrobinę szczęścia, to zobaczymy jedne z występujących tutaj okazów ptaków, takich jak orły, czy też jastrzębie.

Podróż do Stanów Zjednoczonych jeszcze łatwiejsza

Gdy faktycznie będziemy chcieli podróżować do Stanów Zjednoczonych, to już nie musimy się wcale udawać do ambasady z prośbą o wizę, ponieważ ten obowiązek już został zniesiony. Na szczęście mamy okazję ku temu, żeby rzeczywiście zdecydować się na wypełnienie prostego wniosku ESTA, dzięki któremu wyjedziemy w pełni prawnie do USA. Oczywiście, aby móc wypełnić taki wniosek, powinniśmy spełnić kilka kluczowych warunków. Do nich zalicza się między innymi posiadanie obywatelstwa polskiego, czy też wyjazd w celach turystycznych na dłużej niż 90 dni. Jednak zaletą takiego wniosku, jest nie tylko gwarancja wyjazdu, ale jednocześnie możliwość wypełnienia tego formularza dla dwóch osób równocześnie. Jest to naprawdę bardzo tanie rozwiązanie, z którego można z powodzeniem skorzystać, spełniając swoje największe marzenie.

materiał partnera

Dodaj komentarz