Ranking kont firmowych – jak wybrać najlepsze konto dla firmy?

Ranking kont firmowych – jak wybrać najlepsze konto dla firmy?

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwalają na wygodne porównanie ofert na konta bankowe dla przedsiębiorców na podstawie konkretnych preferencji. Każda działalność gospodarcza funkcjonuje inaczej, dlatego też konto bankowe powinno być dopasowane pod względem warunków i funkcjonalności do profilu tejże działalności. Jak jednak wybrać najlepsze konto dla firmy? Z pomocą przychodzi ranking kont firmowych dostępny online dla każdego właściciela działalności gospodarczej lub osoby chcącej dopiero rozpocząć swoją przygodę z własną firmą.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Posiadanie konta firmowego obecnie nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy, jednak warto je mieć ze względu na stale zmieniające się preferencje klientów oraz ciągły rozwój nowoczesnych technologii. Co ciekawe, przedsiębiorcy rozliczający VAT są zobowiązani do założenia konta firmowego w celu łatwiejszego rozliczania się z Urzędem Skarbowym i ZUS.

Ranking kont firmowych – na co zwracać uwagę?

Dostępne w internecie rankingi kont firmowych są różne. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że dobrze skonstruowane porównania powinny zawierać w sobie takie informacje o rachunkach firmowych, jak:

  • Prowizje za realizację transakcji płatniczych
  • Koszty prowadzenia konta
  • Opłaty za korzystanie z bankomatów
  • Dostęp do usług dodatkowych np. kantor walutowy, rachunek oszczędnościowy, rachunek inwestycyjny

Kiedy w rankingu znajdują się wszystkie powyższe kwestie, dobór właściwej propozycji współpracy od konkretnej instytucji finansowej jest o wiele łatwiejszy. Wszelkie opłaty, prowizje i dodatkowe funkcjonalności w ramach prowadzenia konta firmowego są ważne szczególnie dla nowych firm, które na początku swojej działalności szukają jak najtańszych rozwiązań. Uwzględnienie wielu banków w porównaniu pozwala na realną ocenę atrakcyjności ofert i dobór tej, która najlepiej odpowiada profilowi działalności danej firmy.

Czy warto korzystać z rankingów kont firmowych?

Zdecydowanie warto korzystać z internetowych rankingów kont firmowych, które pozwalają na analizę opłat, dodatkowych produktów oraz funkcjonalności, jakie oferują konkretne banki. Co ciekawe, porównując różne oferty, można natknąć się także na okresowe promocje, dzięki którym założenie konta nie będzie wiązać się z żadnymi opłatami. Z rankingów rachunków firmowych warto korzystać przede wszystkim po to, aby zaoszczędzić nieco gotówki podczas długotrwałej współpracy z bankiem w zakresie prowadzenia konta.

Codziennie aktualizowany ranking możesz sprawdzić tutaj: https://wspieramyfirmy.pl/ranking-kont-firmowych/

Dodaj komentarz