Rdzawe tylko z wyglądu – Nowość! Ogrodzenie ze stali cor-ten

Rdzawe tylko z wyglądu – Nowość! Ogrodzenie ze stali cor-ten

Cor-ten to materiał zyskujący coraz większą popularność w architekturze, aranżacjach wnętrz i ogrodach. Cechują go wyjątkowe właściwości i interesujący, industrialny wygląd. Firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe wprowadziła to wyjątkowo efektowne rozwiązanie do swojej oferty.

Naprawdę wytrzymała stal

Stal kortenowska nie jest wynalazkiem ostatnich lat. Została stworzona już w latach 30. XX wieku w USA jako mniej podatny na korozję zamiennik stali konstrukcyjnej. Nazwa COR-TEN® (pisana wielkimi literami) jest zastrzeżona przez amerykańską korporację U.S. Steel. W nazwie materiału zaszyfrowana są główne właściwości, czyli odporność na korozję (od ang. corrosion) i wytrzymałość (od ang. tensile strenght). Podstawową, charakterystyczną cechą takiej stali jest to, że zmienia swoją barwę na przestrzeni lat – na początku ma kolor szary, który przechodzi w intensywnie pomarańczowy, czy wręcz jasnorudy, aby przybrać finalnie barwę brunatno-brązową. Materiał doskonale wygląda w zestawieniu z drewnem (szczególnie w kolorze teak) i kamieniem, ale też z różnokolorowymi roślinami i kwiatami.

Bez konserwacji i brudu

Istotną właściwością ogrodzenia wykonanego z cor-tenu jest jego bezobsługowość, nie wymaga bowiem konserwacji. Na etapie produkcji nie trzeba go też dodatkowo zabezpieczać ocynkiem i malowaniem proszkowym. Warto również wspomnieć, że w tym niezwykle wytrzymałym materiale barwa nie jest efektem działania rdzy. Dotknięcie powierzchni wykonanej z cor-tenu nie pozostawia na skórze czy ubraniu rdzawego śladu.

W dwóch opcjach

Materiał cor-ten w ofercie firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe dostępny jest w dwóch opcjach. W postaci arkuszy blachy o wymiarach 3 x 1,5 m i grubości 1,5 mm, które wypełniają całe przęsła lub jako uzupełnienie wybranych przęseł z oferty producenta. Istnieje możliwość zamówienia spersonalizowanego wzoru, który zostanie wycięty laserowo na powierzchni arkusza.

Dodaj komentarz