Rękawiczki samochodowe- komfort i bezpieczeństwo jazdy

Rękawiczki samochodowe- komfort i bezpieczeństwo jazdy

Rękawiczki samochodowe kilkadziesiąt lat temu były zupełnie zwyczajnym akcesorium do prowadzenia samochodu. Choć wtedy nie rezygnował z nich żaden kierowca, z czasem ta moda zaniknęła. Obecnie możemy znaleźć firmy produkujące tego typu gadżety. Dlaczego warto je mieć? Czy komfort prowadzenia pojazdu w rękawiczkach jest większy?

  • Rękawiczki do samochodu są wyjątkowo praktycznym uzupełnieniem odzieży
  • Jakie rękawiczki samochodowe wybrać?

Rękawiczki do samochodu są wyjątkowo praktycznym uzupełnieniem odzieży

W czasach kiedy rękawiczki samochodowe zyskiwały popularność, chroniły one kierowcę przed chłodem i zabrudzeniem w różnych warunkach atmosferycznych. Warto wspomnieć, że w tym czasie wiele modeli samochodów nie miało dachów, dlatego taki gadżet był wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo rękawiczki stanowiły uzupełnienie stylizacji eleganckiego kierowcy. Obecnie samochody mają zadaszenie, a kierowca nie jest bezpośrednio narażony na deszcz, silny wiatr czy mróz. Spowodowało to, że rękawiczki przestały być niezbędne w codziennej jeździe, a pozostały ważnym elementem sportów motoryzacyjnych.

Obecnie niewielu kierowców zakłada rękawiczki do prowadzenia samochodu, choć zaczyna się to zmieniać, szczególnie wśród osób spędzających bardzo dużo czasu za kierownicą. Zauważają oni, że noszenie specjalnych rękawiczek poprawia komfort jazdy, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Dzięki nim kierowca pewniej trzyma kierownicę, a jego ręce nie ześlizgują się z niej nawet podczas szybkiej jazdy oraz upału. Sprawdzają się one także podczas prowadzenia samochodów bez dachu, tak jak kiedyś chroniąc prowadzącego przed wiatrem, brudem i kurzem dostającym się do pojazdu. To także doskonałe rozwiązanie dla osób mających problem z dużą potliwością dłoni, przez co mogą się one ześlizgiwać z kierownicy. Podczas kierowania w rękawiczkach dłonie lepiej trzymają kierownicę.

Jakie rękawiczki samochodowe wybrać?

W sklepach można znaleźć najróżniejsze modele rękawiczek, przeznaczonych do prowadzenia pojazdów. Biorąc pod uwagę komfort ich noszenia, warto postawić na te, które wykonane są ze skóry (najlepiej jagnięcej lub cielęcej). Są one droższe, ale zapewnią one odpowiednią wentylację, co przekłada się na komfort ich użytkowania. Produkty ze sztucznych materiałów mogą być niewygodne, szczególnie w trakcie największych upałów. Można znaleźć także modele bez palców, w których osłonięta jest tylko środkowa część dłoni. Takie rękawiczki także ułatwią utrzymanie kierownicy, a jednocześnie nie trzeba ich zdejmować np. aby odebrać telefon.

Wybierając rękawiczki, trzeba pamiętać, że ich rozmiar powinien być odpowiednio dobrany. Nie mogą być one za ciasne, aby nie utrudniać przepływu krwi, ani krępować ruchów. Warto zwrócić uwagę także na zapięcie. Jeśli jest to rzep, może on odpinać się w czasie jazdy, co będzie denerwowało i rozpraszało kierowcę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zatrzask, który sprawia, że mamy pewność, że rękawiczki pozostaną na swoim miejscu i nie będą przesuwać się w czasie prowadzenia samochodu. Na koniec warto wspomnieć, że rękawiczki do prowadzenia samochodu zdecydowały się wyprodukować już takie firmy jak Ferrari, Bentley czy Lamborghini. Z pewnością są one stylowe i nie są tanie, ale pokazuje to, że takie marki także myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie jazdy.

Jeśli Twoje dłonie ślizgają się po kierownicy i chcesz poprawić swój komfort jazdy, spróbuj prowadzić w rękawiczkach. Dobrze dobrane, skórzane rękawiczki mogą rozwiązać Twój problem, a przy tym prezentują się niezwykle stylowo.

Dodaj komentarz