Religijne i świeckie prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Religijne i świeckie prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Komunia to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdej wierzącej i praktykującej rodziny. To wyjątkowa chwila, kiedy nasze dziecko zostaje w pełni przyjęte do grona kościoła oraz zaczyna w pełni w nim uczestniczyć w jego życiu, co niedzielę przystępując do komunii i regularnie idąc do spowiedzi. Chwilę tę warto uczcić w wyjątkowy sposób oraz obdarować swoją pociechę podarunkiem o religijnym charakterze, który będzie przypominał jej o tym bardzo ważnym dla każdego katolika dniu. Jakie prezenty warto wręczyć dziecku na Pierwszą Komunię Świętą?

Świeckie czy religijne – jaki charakter powinny mieć prezenty na Pierwszą Komunię Świętą?

Prezenty komunijne mogą mieć zarówno charakter świecki, jak i religijny. Większość polskich rodzin świetnie godzi ich charakter, wręczając dziecku zarówno podarunki przydatne mu w codziennym życiu, jak i pamiątki komunijne o charakterze stricte religijnym. Jest to o tyle dobra praktyka, że dziecko ma szansę otrzymać zarówno przedmiot, o którym od dawna marzy, jak i piękną pamiątkę, bezpośrednio nawiązującą do religijnego charakteru wydarzenia.

Do najczęściej wręczanych w Polsce podarunków o świeckim charakterze należą prezenty z kategorii elektronika (np. laptop, czytnik ebooków, smartfon, smartwatch), biżuteria (zegarek, naszyjnik, bransoletka, pierścionek itp.), akcesoria dla aktywnych dzieci (rowery, deskorolki, narty, łyżwy, rolki, hulajnogi) i inne przedmioty niezwiązane bezpośrednio z wiarą i religią.

Decydując się na obdarowanie dziecka takim podarunkiem, warto obok niego wręczyć także prezent o charakterze religijnym. Podczas gdy w tym uroczystym dniu można się obyć bez świeckiego podarunku, nie powinno zabraknąć w nim prezentu religijnego – w końcu Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem religijnym i to jednym z najważniejszych, w jakich będzie bezpośrednio uczestniczyło nasze dziecko.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą o religijnym charakterze

Religijne prezenty komunijne to bardzo szeroka i zróżnicowana kategoria produktów, wśród których każdy rodzic znajdzie coś, co przypadnie do gustu zarówno jemu, jak i jego dziecku. Do najchętniej wybieranych przez rodziców prezentów religijnych należą wykonane ze srebra obrazki święte z dedykacją, obrazki ceramiczne z Matką Bożą i Jezusem Chrystusem, a także pięknie wydane Pisma Święte, przeznaczone dla najmłodszych. Te ostatnie świetnie nadają się do samodzielnego czytania i zgłębiania tajników wiary, do których odkrywania dodatkowo zachęcają kolorowe ilustracje.

Na religijny prezent na Pierwszą Komunię Świętą świetnie sprawdzi się także biżuteria o religijnym charakterze. Dla dziewczynki warto podarować złoty lub srebrny medalik, różaniec lub pierścionek z wygrawerowaną dedykacją i datą Pierwszej Komunii Świętej. Dla chłopca świetnie sprawdzi się natomiast złoty lub srebrny krzyżyk na łańcuszku, pamiątkowy różaniec lub jego miniaturowa wersja – różaniec w formie bransoletki. Można także podarować zegarek z wygrawerowaną na deklu dedykacją i datą Pierwszej Komunii Świętej.

Dodaj komentarz