Rodzaje koralików do wyrobu biżuterii

Rodzaje koralików do wyrobu biżuterii

Bransoletki z koralików już od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Są eksponowane w mediach społecznościowych, obserwowane w szkołach, na uczelniach, ale także w biurach. Nic dziwnego, gdyż możliwości jest naprawdę wiele i – niezależnie od przyzwyczajeń i upodobań – zawsze można dobrać odpowiedni fason. Niektóre osoby z góry skreślają koraliki metalowe, inne cenią drobne formy, zaś jeszcze inne stawiają na naturalność… Sprawdźmy możliwości.

  1. Koraliki naturalne
  2. Koraliki szklane
  3. Koraliki metalowe

Niepozorny koralik niejedno ma imię. Dodatkowo warto podkreślić, że nie tylko kompozycja koralików składa się na bransoletkę. W tworzeniu biżuterii można również wykorzystać dodatki w postaci gumek, sznurków, chwostów, muszli. Bohaterem tego tekstu będzie jednak właśnie koralik.

Koraliki naturalne

Znakomitym materiałem do tworzenia pięknej biżuterii są koraliki naturalne. Powstają z różnych materiałów, takich jak kamienie, perły, muszle, drewno. Ich piękno tkwi w niepowtarzalności i naturalnym uroku.

Dużą popularnością cieszą się koraliki wykonane z różnych minerałów, takich jak turkus, jadeit, ametyst czy granat, o różnych wzorach i strukturach. Wśród nich szczególną uwagę zwraca chociażby agat – bardzo często oferujący elementy ze spękaniami, żyłkami, ciekawymi wizualnie wybarwieniami. Trudno przejść obojętnie obok naturalnych korali, w przypadku których każdy kawałeczek jest inny. Ciekawym elementem biżuterii jest także onyks – bez skaz, idealnie czarne, wypolerowany i błyszczący. To prawdziwy numer jeden w tworzeniu eleganckiej biżuterii.

Wśród koralików naturalnych na uwagę zasługują także elementy drewniane. Są one wykonane z różnych rodzajów drewna, takich jak sandałowiec, cedr, dąb czy buk. Cechuje je prosta, naturalna kolorystyka, która – w razie potrzeby – może stanowić bazę dla różnych barw. Ciekawym wyborem jest drewno z żywicą – jeden z hitów kilku ostatnich sezonów. Ich wygląd sprawia, że świetnie prezentują się zwłaszcza w jesiennej biżuterii i dodatkach.

Koraliki szklane

Koraliki szklane to kolejny popularny element przydatny przy tworzeniu biżuterii. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, od najmniejszych, których średnica wynosi zaledwie kilka milimetrów, do dużych koralików o średnicy kilku centymetrów. Koraliki szklane mogą być jednolite, przezroczyste lub mieniące, w wielu ciekawych wzorach i teksturach. Ich niezwykła różnorodność czyni je idealnym wyborem dla każdego, kto chce stworzyć oryginalną bransoletkę.

Do najważniejszych zalet szklanych koralików zaliczamy ich dostępność i różnorodność. Są przy tym stosunkowo niedrogie, dlatego mogą okazać się dobrym wyborem dla początkujących oraz dla osób chcących eksperymentować z kolorami, wzorami i materiałami. Można je także swobodnie łączyć z innymi materiałami, takimi jak koraliki naturalne czy metalowe, aby stworzyć ciekawe i oryginalne projekty.

Koraliki metalowe

Koraliki metalowe są często używane do tworzenia eleganckich i stylowych bransoletek, noszonych na specjalne okazje. Niektóre są pokryte dodatkową metaliczną warstwą, nadającą im jeszcze bardziej efektowny wygląd.

Koraliki metalowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co czyni je idealnym wyborem dla osób nienoszących biżuterii wyłącznie z obawy o jej uszkodzenie. Koraliki metalowe są przy tym łatwe do czyszczenia i konserwacji, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej praktyczne.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego rodzaju koralików to tylko jeden z etapów. Podczas procesu twórczego można również wykorzystać różne techniki, takie jak makramy czy wyplatanie, aby stworzyć oryginalne wzory i efekty.

Dodaj komentarz