Sklep z produktami spożywczymi i regionalnymi – Schronisko Bukowina czeka na Ciebie!

Sklep z produktami spożywczymi i regionalnymi – Schronisko Bukowina czeka na Ciebie!

Uczciwa, pyszna i prosta – tak można określić góralską kuchnię oraz produkty, z których jest tworzona. Nie jest to kuchnia wyszukana, jednak ma w sobie coś, co przyciąga miliony turystów z całego świata, którzy przybywają na Podhale, aby spróbować regionalnych, pełnych aromatu potraw.

  1. Czym charakteryzuje się kuchnia podhalańska?
  2. Schronisko Bukowina – sposób na smak Podhala we własnym domu

Obecnie nie trzeba jechać na Podhale, aby móc spróbować lokalnych przysmaków. Dzięki miejscom takim jak sklep Schronisko Bukowina, oryginalne, podhalańskie produkty można włączyć do swojej diety, nie ruszając się z domu.

Czym charakteryzuje się kuchnia podhalańska?

Przez wiele lat Podhale było bardzo biednym regionem Polski. Ze względu na ciężkie warunki klimatyczne, mało urodzajne gleby i specyfikę życia tamtejszej ludności, ta kuchnia opierała się głównie na zbożach i ziemniakach. Lokalni mieszkańcy ciężko pracowali, a więc potrzebowali dań kalorycznych i sycących, które dostarczały im niezbędnej energii do wykonywania trudnej pracy przy uprawach lub hodowli. Typowe, podhalańskie dania opierają się więc na ziemniakach, kapuście, mące i tłuszczu zwierzęcym. Obecnie trend ten zmienił się, jednak wskazane produkty nadal stanowią podwalinę wielu dań typowych dla tego regionu.

To, z czym kojarzy się kuchnia podhalańska, to głównie sery wytwarzane z mleka owczego. Góralskie oscypki i bundz to prawdziwe specjały, wytwarzane jedynie przez kilka miesięcy w roku, głównie od maja do września. Swój niepowtarzalny smak zawdzięczają stosunkowo prostej metodzie obróbki, a w przypadku oscypka, wędzeniu dymem na zimno. Można je jeść zarówno jako przystawkę, jak również w formie dodatku do dań głównych. Trudna sytuacja materialna mieszkańców Podhala sprawiła, że wykorzystywali oni niemal każdy element powstający podczas obróbki poszczególnych składników. Jest nim m.in. żentyca, a więc serwatka owczego mleka, powstająca podczas produkcji oscypków. To orzeźwiający napój, serwowany jako jeden z lokalnych przysmaków.

Podhale to polska stolica jagnięciny. To w tym regionie bardzo popularny jest wypas owiec – przykłada się do niego ogromną uwagę, ponieważ jakość spożywanego przez jagnięta pokarmu ma finalnie bardzo duży wpływ na smak mięsa. Będąc w tym regionie, nie można nie spróbować lokalnych kiełbas i wędlin. To aromatyczne, pełne smaku produkty, do produkcji których wykorzystuje się wysokiej jakości mięso, nie tylko baranie, ale również wieprzowe czy drobiowe.

Schronisko Bukowina – sposób na smak Podhala we własnym domu

Wiele osób sądzi, że prawdziwy smak podhalańskich przysmaków można poznać jedynie odwiedzając Zakopane, Bukowinę Tatrzańską czy okoliczne miejscowości. Tymczasem nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby przenieść się w pełen aromatów i smaków świat tamtejszej kuchni. Schronisko Bukowina to nie tylko klimatyczna restauracja czekająca na gości z całej Polski, ale również sklep internetowy, w którym można kupić zarówno regionalne, podhalańskie przysmaki, jak i produkty z innych regionów świata, wykorzystywane przez tamtejszych kucharzy do tworzenia pysznych potraw. Szeroki asortyment, jaki można znaleźć na https://www.schroniskobukowina.pl/ sprawia, że Twoje codzienne posiłki nabiorą wyrazu i smaku. Na miłośników regionalnych alkoholi czekają prawdziwe rarytasy, jak lokalne nalewki i piwa, a także wina sprowadzane z Włoch. Każdy, kto chce posmakować regionalnej kuchni lub wprowadzić do swojej diety nowe, wyjątkowe smaki, powinien zainteresować się ofertą Schroniska Bukowina i zamówić te wyjątkowe produkty z dostawą do domu.

Dodaj komentarz