Sklepy Prestashop – przełomowe narzędzie w branży e-commerce

Sklepy Prestashop – przełomowe narzędzie w branży e-commerce

Branża e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie. Prowadząc własny biznes w sieci, warto zadbać o to, by sklep działał bez zarzutu. Pytanie tylko, jak stworzyć taką niezawodną stronę? W ostatnich latach większość firm wykorzystuje w tym celu oprogramowanie Prestashop oferujące kompleksowe rozwiązania w tym zakresie. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto tworzyć sklepy za tym oprogramowaniu. 

Jak działa sklep Prestashop? 

Prestashop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie. Szacuje się, że w samej Polsce za pomocą tej platformy stworzono ponad 30% wszystkich działających w naszym kraju sklepów online. Wynik ten jest więc naprawdę imponujący. Szczególnie zważywszy na to, że na rynku dostępnych jest znacznie więcej tego typu platform. 

Tym, co podbija serca klientów indywidualnych i wyróżnia Prestashop na tle konkurencji jest to, że platforma działa na licencji kodu Open Source. To oznacza, że korzystając z niej, zyskujemy całkowity dostęp do kodu sklepu internetowego, co daje nam możliwość wprowadzania różnego rodzaju modyfikacji. Mogą one oznaczać zmiany zarówno w wyglądzie, jak i funkcjonalności, czy też rozkładzie elementów na stronie. Co więcej z tym oprogramowaniem można tworzyć indywidualne projekty graficzne stron. To daje nam nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o kreowanie sklepu. Personalizacja produktów sprawia, że możemy wdrażać w sklepie unikalne projekty, a nie jedynie gotowe rozwiązania – z których oczywiście także możemy korzystać. 

Sklepy internetowe Prestashop — zalety 

Sklepy Prestashop nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Ta platforma zapewnia bowiem naprawdę wiele korzyści. A to powoduje z kolei, że naprawdę opłaca się skorzystać z tego rozwiązania. Lista zalet sklepów jest bardzo długa. A oto najważniejsze z nich: 

  • łatwa instalacja i obsługa
  • strona dopasowana do urządzeń mobilnych 
  • wielojęzyczność
  • wspieranie SEO 
  • możliwość wdrażania własnych projektów graficznych 
  • zintegrowany system 
  • łatwość edycji i wprowadzania zmian.

Jak stworzyć sklep internetowy Prestashop? 

Obsługa sklepów internetowych Prestashop jest naprawdę prosta. Samo ich tworzenie również, chociaż w tym przypadku nie jest to tak oczywiste. Bo choć oprogramowanie daje wiele możliwości, jeśli chodzi o kreację sklepu, to jednak warto na tym etapie wykorzystać również wiedzę, która pomoże zbudować sklep oparciu o najnowsze trendy i potrzeby klientów. Dlatego też najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom z agencji https://coolone.pl/sklepy-internetowe-prestashop/.

Dodaj komentarz