Skup aut – czy jest to dobry wybór?

Skup aut – czy jest to dobry wybór?

Sprzedaż samochodu na własną rękę potrafi być dosyć problematyczna – niezależnie od tego, na jakim portalu internetowym, czy w jakich gazetach zamieścimy ogłoszenie, nie ma gwarancji, że ktokolwiek się nim zainteresuje. Pamiętać musimy, że konkurencja jest naprawdę spora – nawet w mniejszych miejscowościach osoby poszukujące używanego auta do wyboru mają często kilkanaście – kilkadziesiąt opcji. Jeśli zależy nam na szybkiej transakcji, o wiele lepszym wyborem będzie profesjonalny skup autNa szczęście w Katowicach również działają firmy tego typu.

Jakie pojazdy przyjmie skup aut? 

Wiele osób mylnie zakłada, że skup samochodów przyjmuje jedynie pojazdy osobowe – nie jest to bowiem prawda. Oczywiście, wszystko zależy od wewnętrznej polityki danej firmy, ale generalnie rzecz ujmując, zdecydowana większość takich przedsiębiorstw akceptuje także samochody innego rodzaju. Okazuje się bowiem, że oprócz “osobówek”, dobry skup przyjmie także pojazdy ciężarowe, busy, a nawet ciągniki, czy kombajny służące pracy w polu. Dobra wiadomość jest również taka, że w większości przypadków po zawarciu transakcji skup aut na własną rękę przetransportuje zakupiony pojazd z naszego miejsca zamieszkania do swojej siedziby – a zasięg usług oferowanych przez taką firmę obejmuje nie tylko Katowice, ale i okoliczne miejscowości.

Warto też podkreślić, że pomimo swojej nazwy, dobry skup samochodów przyjmie nie tylko auta. Wiele takich punktów skupuje bowiem także quady, motocykle, a nawet przyczep kempingowych.

Czy skup aut akceptuje pojazdy powypadkowe i uszkodzone?

Jak najbardziej tak. Dobrej klasy skup aut zaakceptuje także pojazdy mocno uszkodzone, z których nadal pozyskać można działające części. Pojazdy takie same w sobie natomiast, po uzyskaniu tychże części, przekazywane są do bezpiecznego, zgodnego z wymogami złomowania.  Skup pojazdów stanowi więc też świetną opcję z przyczyn moralnych, czy ekologicznych. Pojazd zostanie bowiem zutylizowany w profesjonalny sposób przez sprawdzonego partnera, bez jakiejkolwiek szkody dla środowiska naturalnego.

Skorzystać z usług złomowania pojazdów oferowanych przez kielecki skup pojazdów skorzystać mogą wszyscy kierowcy na śląsku. Warto podkreślić, że w zamian za przekazanie do skupu nawet uszkodzonego auta uzyskają  oni dodatkową gotówkę, którą mogą przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jakie stawki oferuje skup aut?

Wycena usług jest zawsze dokonywana indywidualnie. Nawet, gdy dany kierowca sprzedać zamierza do skupu kilka różnych pojazdów – każdy z nich musi zostać poddany indywidualnej wycenie, zanim zaproponowana mu zostanie konkretna cena. To, ile za samochód można dostać można w skupie aut używanych zależy od kilku czynników. 

Jedną z najważniejszych kwestii jest, oczywiście ogólny stan techniczny sprzedawanego auta. W im lepszej kondycji jest pojazd, tym wyższą cenę jest w stanie zaproponować skup autBardzo ważna jest także kwestia marki i modelu pojazdu, jak i również rok jego produkcji. Im nowszy pojazd przekazać chcemy do skupu samochodów, tym wyższa stawka, jaką możemy uzyskać. Skup samochodów zwróci także uwagę na kompletność oryginalnych części, wartość ewentualnych zamienników, czy też dodatkowe wyposażenie samochodu, korzystnie wpływające na jego wartość.

Kiedy skup samochodów będzie dobrą opcją?

Prosta odpowiedź brzmi – jest to zdecydowanie opcja, którą rozważyć warto zawsze. Jest to bowiem usługa, która swoim zasięgiem obejmuje cały śląsk, a na wizytę przedstawiciela takiego skupu można umówić się choćby i telefonicznie. W zdecydowanej większości przypadków decyzja o zakupie samochodu jest pozytywna, dzięki czemu skup aut zaoszczędzi nam czas, jaki musielibyśmy poświęcić na samodzielne poszukiwanie potencjalnie zainteresowanych kupnem naszego pojazdu klientów. Wycena jest szybka i zrozumiała, a pieniądze uzyskać można od ręki. Wreszcie, decydując się na skup samochodów to sprzedający decyduje o tym, czy przedstawiona oferta go satysfakcjonuje – nie jest on skazany na łaskę czy niełaskę klienta. 

Dodaj komentarz