Spełnij marzenia – wybierz się poszusować na Słowacji!

Spełnij marzenia – wybierz się poszusować na Słowacji!

Czas na ferie – spędź je aktywnie! Astronomiczna jesień niedawno zawitała do Polski – wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią ulubiony czas nie tylko najmłodszych – ferie zimowe! Co roku setki osób zastanawiają się, jak je spędzić – niektórzy odpoczywają w domach, inni nabierają sił nad polskim morzem, a dla innych najlepszą rozrywką jest aktywne spędzanie czasu na nartach. Nie ma co się dziwić – Tatry są niezwykle piękne o każdej porze roku, jednak zimą zachwycają zaśnieżonymi wierzchołkami i bogactwem możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Postaw na odpoczynek w Tatrach Słowackich!

Powierzchnia Tatr Słowackich wynosi aż ponad 600 kilometrów kwadratowych i jest prawie czterokrotnie większa od polskiej części tych gór. Nie dziwi więc, że jest tam niezliczona liczba sposobów na spędzanie wolnego czasu, jednym z nich i jednocześnie chyba najbardziej popularnym są narty. Slowacja słynie również również z pysznego jedzenia i pięknych widoków. Ciekawostką  Doskonałą bazą wypadową w góry jest hotel Jasna położony w Dolinie Demianowskiej, można w nim zakupić karnety narciarskie – co jest dodatkowym atutem dla wszystkich fanów tego zimowego sportu – warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy zjeżdżać na nartach. To bardzo ważne, jeśli jesteśmy początkujący lub dawno nie uprawialiśmy tego spotu, może warto wykupić kurs dla początkujących, dzięki temu będziemy otoczeni opieką profesjonalnych instruktorów, którzy nie tylko pokażą nam, jak prawidłowo zjeżdżać, lecz także przedstawią sposoby na radzenie sobie w niebezpiecznej sytuacji kryzysowej. Wielu fanów gór wie, że uczą one pokory wobec tego niesamowitego miejsca, warto o tym pamiętać! Ciekawostką jest, że w czasie zimy w słowackiej części Tatr funkcjonuje zakaz wspinania się po górach powyżej poziomu schronisk, jest to podyktowane względami bezpieczeństwa turystów.

Wejdź na szlak i zakochaj się w Tatrach!

Góry oferują znacznie więcej form spędzania wolnego czasu niż jazda na nartach czy na snowboardzie. Najbardziej popularnym jest po prostu wspinaczka górska. W tym miejscu warto podkreślić, że zimą trzeba szczególnie uważać, stoki mogą być oblodzone, przydadzą się więc mapy i raki, które ułatwiają wspinaczkę, warto również przyswoić sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Początkujący powinni skupić się na łatwiejszych trasach. Nie oznacza to, że ominął ich zapierające dech w piersiach widoki! Góry wyglądają pięknie w każdej odsłonie, zarówno zimą, jak i latem, nie tylko na najwyższym szczycie, lecz także przy nisko położonych stawach. 

Postawcie na Tatry. Noclegi w okolicznych górskich schroniskach i hotelach wcale nie muszą nadwyrężyć waszego budżetu, dostępne są najróżniejsze opcje, liczy się również zarezerwowanie miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem – wtedy można dostać najlepsze oferty w atrakcyjnych cenach. Jeśli wybieramy się samochodem, warto sprawdzić, czy dojazd nie będzie utrudniony. Wyjeżdżając z dziećmi, pamiętajmy, aby sprawdzić, czy hotel lub schronisko nie jest przeznaczone jedynie dla dorosłych. 

Do zobaczenia w Tatrach!

Dodaj komentarz