Sprzęty do zabudowy – zalety i wady takiego rozwiązania

Sprzęty do zabudowy – zalety i wady takiego rozwiązania

Osoby, które mają na głowie aranżację domu, czy mieszkania często borykają się z dużym problemem dotyczącym kuchni. Jakie rozwiązania wybrać, aby była jak najbardziej komfortowa w użyciu.

Sprzęty do zabudowy – zalety i wady takiego rozwiązania

Osoby popierające zabudowanie mebli twierdzą, że to niebanalne oraz niezwykle eleganckie rozwiązanie. Z pewnością kuchnia jest w tym przypadku spójna i ma nienaganny wygląd. To minimalistyczne rozwiązanie jest bardzo popularne. Często jest dopełnieniem stylu minimalistycznego. Jednak jest to nie tylko estetyka, ale i praktyczność rozwiązań. Mogą się do nich zaliczyć np.:

  • kamuflaż wystających kabli, 
  • brak problemu z utrzymaniem czystości: świetny przykład to resztki jedzenia w szczelinach przy sprzętach kuchennych,
  • większe pole do manewru podczas rozmieszczenia sprzętu AGD (można je umieścić w zależności od własnych upodobań np. piekarnik może się znajdować na wysokości wzroku, dzięki czemu łatwiej z niego korzystać),
  • zwiększenie przestrzeni w kuchni (sprzęt można wkomponować w szafki kuchenne).

Kuchnia, która posiada zabudowane urządzenia jest spójna oraz ma nienaganny wygląd. 

Rozróżnia się dwa zasadnicze wady sprzętów do zabudowy

  • nie ma opcji, aby przestawić sprzęt (kuchnia musi zostać w tym samej konwencji przez lata),
  • kuchnia nie jest prosta w naprawie (gdy wystąpi usterka trzeba rozkręcić całą konstrukcję),
  • sprzęt AGD do zabudowy ma zazwyczaj wyższą cenę od tego wolnostojącego.

Podstawowe sprzęty, które warto mieć w swojej kuchni 

Jeżeli dobrze dobierzesz sprzęt AGD, możesz być pewien lub pewna, że zdecydowanie  usprawnisz wykonywanie części kuchennych prac, czyli tak naprawdę sprawia on, że czynności, które wykonujemy każdego dnia są efektywniejsze i zajmują nam znacznie mniej czasu. Jednocześnie urządzenia AGD w naszej kuchni mogą nie tylko pełnić praktyczne zadania, ale również i podnosić jej walory estetyczne.

Do podstawowych sprzętów można zaliczyć: kuchenkę, lodówkę, płytę do kuchni, mikser, toster, okap kuchenny, czy zmywarkę. Podczas urządzania kuchni warto pamiętać o złotej zasadzie, aby sprzęt był gwarancją właściwego działania. Warto wybrać opcję z najdłuższym w terminie opcji gwarancji danego sprzętu AGD. Tak, aby w razie czego nie być obciążonym dodatkowymi kosztami.

Jaką kuchenkę wybrać do kuchni? 

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są płyty gazowe. Opcja ta ma wiele zalet. Gotowanie za pomocą płyty gazowej jest efektywniejsze. Błyskawicznie można zmienić temperaturę, która jest wytwarzana na palniku. Podczas zgaszenia płomienia, natychmiast odcinane jest źródło ciepła od danego naczynia. Wiele osób twierdzi, że podczas gotowania na płomieniu tworzy się lepszy smak dań, jako argument można przytoczyć, że najlepsi kucharze na świecie pracują właśnie na  płytach gazowych. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają starą instalację elektryczną, i nie mają wystarczającego przydziału mocy. Świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie występują częste awarie prądu. Ich praca nie zależy bowiem od dostępności energii elektrycznej. Można również spokojnie wybrać moc. Dodatkowo dużym plusem jest fakt, że płyta gazowa jest tanim  w użytkowaniu rozwiązaniem. Zużywa niewiele gazu, nawet przy częstym gotowaniu, czego skutkiem są niskie opłaty z eksploatacji.

Przykładem płyty gazowej jest płyta gazowa do zabudowy Solgaz. Jest ona bardzo elegancka. Co ciekawe posiada palniki, które są ukryte pod szklaną powierzchnią. Wyglądem przypomina indukcję, świetnie sprawdzi się do minimalistycznych i prostych wnętrz.

Co myślicie o rozwiązaniu, jakim jest płyta gazowa?

Dodaj komentarz