Stoliki drewniane na indywidualne zamówienie – dlaczego warto?

Stoliki drewniane na indywidualne zamówienie – dlaczego warto?

Stolik to bardzo popularny mebel, który można spotkać w niemal każdym mieszkaniu czy domu. Ten element wyposażenia wnętrz jest nie tylko niezwykle praktyczny, ale może stanowić również ciekawy dodatek dekoracyjny.

Stoliki drewniane na zamówienie – dlaczego warto je mieć?

Stoliki drewniane posiadają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe. Odpowiednio zabezpieczone drewno jest mocnym materiałem odpornym na uszkodzenia. Drewno jest jednocześnie przy tym naturalne, a ekologiczne lakiery stosowane do wykończenia powierzchni nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Niewątpliwą zaletą, którą posiadają stoliki drewniane, jest również ogromna unikalność. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, dlatego zamawiając stolik drewniany można być pewnym, że nikt nie będzie miał w domu dokładnie takiego samego mebla co my. Stoliki drewniane cechują się również tym, że pasują do wielu wystrojów wnętrz. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, minimalistycznym salonie, jak i w przytulnym, bogato ozdobionym pokoju.

Rodzaje stolików drewnianych

Stoliki, w tym stoliki drewniane, można podzielić na stoliki kawowe i stoliki pomocnicze. Stoliki kawowe to meble, które najczęściej ustawiane są naprzeciw sofy. Mają służyć jako podstawka do napojów i przekąsek. Idealnie sprawdzają się zarówno podczas pogaduszek z przyjaciółką przy kawie i ciastku, jak i przy wieczornym oglądaniu meczu ze znajomymi. Stolik pomocniczy zaś to mebel, który jest wykorzystywany, gdy kanapa jest duża, a osoby siedzące na jej końcach nie mają możliwości dosięgnięcia do blatu stolika kawowego, bez konieczności wstawania z narożnika. W takiej właśnie sytuacji, przydają się stoliki pomocnicze, które można ustawić przy jednym z końców siedziska, dzięki czemu będzie można odstawić na nie kubek czy herbatę bez potrzeby podnoszenia się z sofy.

Warto wiedzieć, że zarówno stoliki kawowe, jak i stoliki pomocnicze mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć różne kształty czy budowę. Wśród najpopularniejszych stolików bez wątpienia znajdują się stoliki drewniane. Również stoliki drewniane mogą przybierać różne formy, np.:

  • stoliki z plastra drewna – stoliki z plastra drewna to stoliki, które zamiast tradycyjnego blatu o regularnych kształtach posiadają blat wykonany z plastra drewna z zachowaniem jego naturalnych kształtów. Każdy plaster ma swoją unikalną formę, układ słoi czy układ pęknięć, dlatego stoliki z plastra drewna są unikatowe,
  • stoliki z belek – stoliki z belek posiadają blaty wykonane z postarzałych belek, które są lakierowane lub olejowane. Stoliki z belek, które są zrobione z ręcznie ciosanych kawałków drewna z zachowaną oryginalną, popękaną strukturą idealnie wpasują się do nowocześnie urządzonych wnętrz utrzymanych w stylu loftowym,
  • stoliki z pnia drzewa – pnie drzew mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, a jednym z nich są stoliki. Stoliki z pnia drzewa mogą z powodzeniem być używane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, np. na tarasie czy balkonie.

Stoliki drewniane na zamówienie – kto wykona?

Porządnie wykonane stoliki drewniane można zamówić w pracowni stolarskiej UZDREW. To mały, rodzinny biznes, w którym drzemie wielki potencjał. Firma specjalizuje się w meblach i dodatkach z drewna, a jej oferta jest bogata i obejmuje, m.in. stoliki drewniane, stoły, biurka, szafki czy łóżka. Wszystkie produkty wytwarzane są z pasją i z poszanowaniem przyrody oraz historii, którą posiada dany kawałek drewna. W UZDREW można zamówić unikatowe stoliki drewniane, które będą najwyżej jakości – nie tylko trwałe, ale również wysoce dopracowane pod kątem wizualnym.

Firma UZDREW jest w stanie wykonać na zamówienie następujące stoliki drewniane:

  • stoliki kawowe,
  • stoliki pomocnicze,
  • stoliki z plastra drewna,
  • stoliki z belek,
  • stoliki z pnia drzewa,
  • jak również inne projekty.

Z pracownią stolarską UZDREW można skontaktować się:

Dodaj komentarz