Strefa relaksu dla pracowników – jak ją zorganizować?

Strefa relaksu dla pracowników – jak ją zorganizować?

Każdy z nas spędza w pracy po kilka godzin w ciągu dnia. Coraz częściej właściciele firm starają się maksymalnie umilić ten czas osobom zatrudnionym, poprzez organizowanie im różnych pokojów do odpoczynku. Przebywanie w nich ma na celu zapewnienie choć chwilowej ucieczki od monotonii oraz całkowite zresetowanie się w czasie przerwy. Wypoczęty pracownik działa znacznie efektywniej i podejmuje wyłącznie rozsądne decyzje. W jaki sposób zorganizować strefę relaksu, w której każda osoba zdoła odświeżyć umysł do tego stopnia, że ze zdwojoną siłą wróci do wykonania swoich obowiązków? O tym opowiemy w poniższym wpisie.

Jak powinna wyglądać strefa relaksu?

Pomieszczenie wypoczynkowe w firmie powinno odznaczać się sporą powierzchnią – raczej nikt w czasie wolnym nie czuje się komfortowo przebywając na małej przestrzeni. Niezbędna jest również dobra atmosfera, którą uda się uzyskać poprzez dobór odpowiednich kolorów ścian oraz umeblowanie. Najlepiej w samym takim pokoju umieścić wiele roślin, ale również zdjęć i plakatów pochodzących z ważnych dla firmy wydarzeń.

Takie pomieszczenie może służyć kilku celom – spożywaniu posiłków, rozrywce oraz całkowitemu odpoczynkowi. Powinno więc zostać odpowiednio podzielone tak, by nikt nikomu nie przeszkadzał podczas wykonywania różnych czynności. Przestrzeń do jedzenia ma być wyposażona stół i oczywiście odpowiednie siedziska. W okolicach środka warto umieścić różnego rodzaju gry jak rzutki, bilard czy nawet konsolę do gier. Strefa wypoczynku to natomiast miejsce, w którym musi występować najmniejsze obłożenie oraz sprzyjający odprężeniu klimat.

Jakie meble dla strefy relaksu wybrać?

W czasie odpoczynku od pracy w biurze, nie potrzeba nadmiaru mebli czy przesytu dekoracji. Ważna jest tylko i wyłącznie wygoda. Ciężko natomiast trafić w gusta wszystkich i dostosować warunki do zapotrzebowania każdego z osobna. W końcu, jedna osoba podczas przerwy woli stać, inna leżeć, a jeszcze ostatniej nie potrzeba w ogóle przerwy od siedzenia.

Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem okażą się kostki reklamowe. To wygodne pufy, dzięki którym każdy będzie mógł dostosować je do swojej upragnionej pozycji. Na jednej pufie można siedzieć, a z kilku w rzędzie da się ułożyć małą kanapę czy łóżko. To akcesoria uniwersalne i miękkie, stanowiące nieodłączny element każdej strefy relaksu w firmie. Dodatkowo, takie gadżety można wykonać zgodnie z indywidualnym projektem, a co za tym idzie nadrukować na nich logo swojej firmy. To bezapelacyjnie najlepsze rozwiązanie, które zadowoli każdego pracownika.

Strefa relaksu na zewnątrz – czy warto ją posiadać?

Miesiące letnie rządzą się swoimi prawami. Nikt nie ma zamiaru odpoczywać wtedy od pracy zamkniętym w czterech ścianach. Dysponując więc przestrzenią na zewnątrz, warto latem poświęcić kilka metrów kwadratowych i postawić na nich jeden stolik do jedzenia oraz stół do ping-ponga. Ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny i z pewnością pomaga zrelaksować się pracownikom w wolnym dla nich czasie.

Dodaj komentarz