Strzyżenie psa – jaką maszynkę wybrać

Strzyżenie psa – jaką maszynkę wybrać

Pies to niekwestionowany przyjaciel człowieka, dlatego musisz o niego właściwie zadbać. W jaki sposób pielęgnować sierść swojego pupila?

Jaka maszynka do strzyżenia psa będzie odpowiednia?

Strzyżenie to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny dla wielu czworonogów, dlatego istotne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt do strzyżenia zwierząt – także w warunkach domowych. Wobec tego jaka maszynka do strzyżenia psa będzie najlepsza? Przede wszystkim profesjonalna maszynka powinna być przystosowana do ciągłej pracy. Maszynka elektryczna powinna być też cicha, aby nie stresować psa. Solidna konstrukcja zapewni Ci gwarancję długiego użytkowania. Nowej generacji maszynki do strzyżenia psów posiadają bezszczotkowy silnik o dużej mocy, który znakomicie poradzi sobie z każdym rodzajem włosia.

Czy bezprzewodowa maszynka to dobry wybór do strzyżenia sierści psów?

Wybierając maszynkę warto zastanowić się nad rodzajem jej zasilania. Dlaczego? Ponieważ od tego zależy czy będziesz w stanie ostrzyc swojego psa do końca. Większość maszynek bezprzewodowych do strzyżenia psów posiada nowoczesne baterie, które są bardzo wydajne i zapewniają długą możliwość jej pracy. Ponad to maszynka bezprzewodowa jest bardzo wygodna, ponieważ wbudowany wydajny akumulator daje Ci możliwość strzyżenia maszynką bez użycia kabla, dzięki czemu możesz skupić się na strzyżeniu. Poręczny i wygodny kształt pozwala na dokładne i precyzyjne strzyżenie. Niski poziom hałasu zapewni Ci bezproblemowe strzyżenie nawet najbardziej strachliwych psów. Bezprzewodowe maszynki nadają się do strzyżenia psów zarówno tych, które mają krótsze oraz długie włosy. Ważną zaletą takiej maszynki jest to, iż możesz używać jej w momencie, kiedy nie masz w danym momencie dostępu do prądu, ze względu na to, że bateria litowo jonowa zapewnia Ci długi czas pracy maszynki na baterii.

Co wziąć pod uwagę przy kupnie maszynki do strzyżenia psów?

Kupując maszynkę groomerską domową do strzyżenia sierści dla swojego pupila przede wszystkim zwróć uwagę na jej wydajność oraz jakość. Maszynka powinna posiadać uniwersalny zakres regulacji długości cięcia włosa. Powinna być prosta w obsłudze, niezbyt duża z wytrzymałym silnikiem pracującym przez wiele godzin. Ważny jest również rodzaj zasilania. Bardziej wygodne są na pewno maszynki akumulatorowe, ponieważ brak kabla znacznie ułatwia strzyżenie dla obu stron. Warto wybrać maszynkę z możliwością wymiany ostrzy oraz żeby posiadała nasadki dystansowe, które ułatwią strzyżenie na określoną długość.

Dodaj komentarz