Stworzona przez Zymo Research linia produktów DNA/RNA Shield™ inaktywuje ospę małpią w celu zbierania i transportu próbek

Stworzona przez Zymo Research linia produktów DNA/RNA Shield™ inaktywuje ospę małpią w celu zbierania i transportu próbek

Zymo Research Corp., we współpracy z Instytutem Wirusologii Uniwersyteckiego Centrum Medycznego we Freiburgu (Niemcy) przedstawiło dane wskazujące, że inaktywujące podłoże transportowe (ITM) DNA/RNA Shield™ doprowadziło do całkowitej inaktywacji otrzymanych w ostatnim czasie izolatów wirusa ospy małpiej.

Dane publikowane są w kluczowym momencie, ponieważ liczba przypadków ospy małpiej na świecie nadal rośnie, a naukowcy poszukują metod bezpiecznego zbierania i transportu próbek bez naruszenia ich integralności genetycznej. Badania w kierunku wirusa ospy małpiej są prowadzone przede wszystkim z wykorzystaniem testu PCR na wymazie ze zmiany skórnej.

Linia produktów DNA/RNA Shield™ obejmuje wyroby do zbierania, zabezpieczania i transportu próbek stosowane w przebiegu pracy podczas badań nad chorobami zakaźnymi. DNA/RNA Shield™ pozwalała naukowcom na prowadzenie badań i testów chorób zakaźnych w ostatniej dekadzie, w tym w trakcie pandemii COVID-19.

Zymo Research oferuje kilka wyrobów, które można wypełnić przy pomocy DNA/RNA Shield™, w tym popularny zestaw wymazowy SafeCollect™. Zestawy wymazowe SafeCollect™ zawierają wymazówkę i opatentowaną probówkę z plombą zabezpieczającą zapobiegającą przypadkowemu rozlaniu, kontaktowi i/lub połknięciu podłoża stabilizującego próbkę, co czyni je idealnym narzędziem do pobierania próbek w warunkach domowych.

Źródło: Zymo Research Corp.

Dodaj komentarz