Style dekoracyjne, które odmienią wygląd twojego salonu

Style dekoracyjne, które odmienią wygląd twojego salonu

Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie remontu swojego domu czy mieszkania, a może dopiero urządzasz swoja przestrzeń – warto poznać czym cechują się konkretne style wnętrz. Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie ocenić, czym wyróżnia się styl industrialny od stylu vintage i na tej podstawie dokonać najlepszego dla siebie wyboru, który będzie odzwierciedlał Twoje oczekiwania. Poniżej garść inspiracji i podpowiedzi, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru!

1. Style dekoracyjne w wystroju wnętrz – klasyka czy oryginalność?

2. Styl skandynawski, styl glamour, a może loftowy? Czym wyróżniają się te style aranżacji wnętrz?

Style dekoracyjne w wystroju wnętrz – klasyka czy oryginalność?

Dla wielu osób etap wyboru mebli i dodatków jest jednym z najprzyjemniejszych w całym etapie urządzania swojej przestrzeni. Wiąże się to jednak z reguły z uprzednim poszukiwaniem inspiracji w sieci. W gąszczu wielu informacji i ciekawych kompozycji warto jednak na początku odpowiedzieć sobie na pytanie jaki klimat faktycznie wydaje Ci się najbardziej interesujący i pożądany, aby ukierunkować się nieco na znalezienie odpowiedniego stylu. Punktem wyjściowym powinno być tutaj udzielenie odpowiedzi na pytanie czy bardziej widzisz swoje przyszłe wnętrze w wydaniu bardziej zdobnym i nie boisz się eksperymentować z dodatkami, czy może lepiej odnajdziesz się w klasycznych, stonowanych pomieszczeniach. Kiedy już przed samym sobą określisz ten pożądany kierunek – o wiele lepiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru. Zawężenie do kilku konkretnych stylów zdecydowanie skróci, zoptymalizuje i uprzyjemni proces urządzania Twojej przestrzeni. Czym wyróżnia się sty loftowy?

Styl skandynawski, styl glamour, a może loftowy? Czym wyróżniają się te style aranżacji wnętrz?

Wnętrza w stylu glamour cechują się z kolei raczej zdobnymi akcentami, stąd też wiele kobiet chętnie sięga po dodatki w tym stylu. Aksamitna pufa ze zdobieniami? Żyrandol z czarnych kryształków? Czemu nie! Dla entuzjastów starszych bibelotów i mebli „z duszą” – tutaj sprawdzić się może styl vintage.

Jeżeli jednak na co dzień poszukujesz bardziej stonowanych dodatków i lepiej czujesz się w miejscach, które w dalszej perspektywie nie będą miały szans na spowodowanie uczucia przytłoczenia – warto zainteresować się stylem skandynawskim. Dzięki niemu będziesz mieć poczucie, że otaczają Cię przestronne wnętrza. Stanowi on zarazem jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Dlaczego? Otóż wystrój pomieszczenia bazujący głównie na bieli oraz drewnianych akcentach – to wszystko cechuje właśnie styl skandynawski i sprawia, że nikt nie ma poczucia przytłoczenia. W architekturze wnętrz można również wskazać na pomieszczenia urządzone w stylu loftowym. Takie industrialne klimaty kojarzą się z nowoczesnością. Najlepiej tutaj sprawdzą się duże przestrzenie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgając po odpowiednie dodatki wyczarować industrialny klimat. W jaki sposób? Otóż wystarczy tutaj sięgnąć np. po dużą, masywną czarną lampę – będzie ona wzbudzać skojarzenia jakby pochodziła z fabryki. To zaledwie jeden z kilku przykładów, które możesz spotkać w katalogach i stronach internetowych poświęconych aranżacji wnętrz.

Powyższy wpis traktujący o różnych stylach dekoracyjnych powinien ułatwić znalezienie dla siebie najlepszej opcji. Pamiętaj również, że z powodzeniem możesz miksować dodatki z różnych stylów, dzięki czemu Twoje wnętrze nabierze naprawdę oryginalnego charakteru i stanie się wyjątkowe na tle innych wnętrz urządzonych jak z katalogu. 

Dodaj komentarz