Świadoma kontrola rodzicielska

Świadoma kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska telefonu dziecka nie jest przejawem wrogości. Pod uwagę należy wziąć zagrożenia, jakie czyhają w sieci. Dzięki zainstalowaniu aplikacji blokujących, będzie można ustrzec dziecko m.in. przed wchodzeniem na strony z treściami, jakie nie są dla nich dedykowane.

Kontrola telefonu dziecka – dlaczego warto?

Bezpieczeństwo dziecka w internecie to temat, którego nie można bagatelizować. Zagrożeniem dla dziecka mogą być strony internetowe, które odnoszą się do poronografii, do brutalnych treści. To także ochrona przed odwiedzinami w sklepie internetowym, jakie przez przypadkowe kliknięcie mogą narazić dorosłych na ogromne koszta. Dzięki kontroli rodzicielskiej będzie można również ochronić dziecko przed miejscami, które skupiają się na wyłudzaniu danych. Warto zainstalować w telefonie dziecka dedykowaną aplikację.

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Kontrola telefonu dziecka nie jest niczym trudnym. Polega jedynie na instalowaniu określonych aplikacji, np. SpyOne, jakie są w stanie zapewnić różnorodne możliwości. Łatwiej wtedy będzie roztoczyć kontrolę rodzicielską nad swoim dzieckiem. Wszystko uzależnione od tego, z jakiej aplikacji do kontroli rodzicielskiej skorzysta osoba dorosła. Jednak w dużej mierze zapewniają oni takie funkcjonalności jak:

  • kontrola wiadomości SMS, MMS, nagrywanie otoczenia w wybranym czasie, podgląd ekranu telefonu na żywo,
  • komunikatory internetowe i kontrola w mediach społecznościowych, np. Facebook, Messenger,
  • aktualna lokalizacja dziecka dzięki GPS i BTS,
  • nasłuch otoczenia na żywo – podsłuch rozmów, monitoring rozmów.

Już nie trzeba będzie przejmować się tym, jak podsłuchać telefon.

Warto na bieżąco monitorować aktywności dzieci, mając spokojne sumienie na wypadek zajścia jakiejkolwiek sytuacji. Nie brakuje poszczególnych aplikacji, jakie są bardzo łatwe do wykorzystania.

Na co aplikacja pozwala?

Dziecko korzysta z różnych stron internetowych, mediów społecznościowych, itd. Dorosły nie jest w stanie wszystkiego nadzorować. Telefon dziecka powinien być jednak bezpiecznym narzędziem, które pozwala na monitorowanie aktywności nawet kilkuletnich pociech, jakie często bawią się takimi urządzeniami.

Dzięki działaniu konkretnych aplikacji będzie można pozwolić sobie na:

  • umożliwienie dziecku wysyłania alertów SMS,
  • limit czasu – kontrola tego, ile czasu dziecko spędza w świecie wirtualnym,
  • blokowanie stron – telefon z ograniczonym dostępem do niektórych treści stanie się zdecydowanie bezpieczniejszym urządzeniem, gdzie nieodpowiednie treści w ogóle nie będą się pojawiać,
  • blokada na niektóre aplikacje – przez co m.in. korzystanie z funkcji płatności będzie ograniczone,
  • monitorowanie zachowania w sieciach społecznościowych, dzięki czemu będzie można sprawdzić, czy dziecko nie wykonuje nielegalnych rzeczy.

Taka aplikacja umożliwia wiele korzyści rodzicom, więc warto o niej pomyśleć.

Dodaj komentarz