Sypialnia małżeńska – jaki rozmiar łóżka wybrać?

Sypialnia małżeńska – jaki rozmiar łóżka wybrać?

Łóżko do sypialni małżeńskiej musi spełniać oczekiwania nie jednej, a dwóch osób. Jeżeli śpicie we dwoje, potrzebujecie odpowiednio szerokiego modelu, który zapewni wystarczającą ilość przestrzeni i wygodę podczas odpoczynku. Jaki rozmiar łóżka wybrać do sypialni małżeńskiej? Jakie meble dobrać? Poniżej podpowiadamy, co powinno mieć wpływ na wybór.

Sypialnia małżeńska – czym się wyróżnia?

Sypialnia małżeńska to przede wszystkim miejsce, w którym para odpoczywa po ciężkim dniu i dzieli się czułością. Z uwagi na to, powinna być tak urządzona, aby można było poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Aranżując wnętrze, należy pamiętać o tym, że musimy sprostać oczekiwaniu dwóch osób. Oprócz tego, warto zapewnić obojgu użytkownikom dostateczną ilość miejsca do przechowywania, jeśli tylko przestrzeń sypialni nam na to pozwala.

W porównaniu do klasycznych pomieszczeń, sypialnię małżeńską wyróżnia przede wszystkim duże łóżko z wygodnym materacem, które stanowi centralny punkt pomieszczenia. Oczywiście, tak imponujące łoże małżeńskie będzie bardziej pasowało do sypialni o dużym metrażu. W mniejszych wnętrzach zbyt duże łóżko może nadmiernie przytłoczyć wnętrze.

Jaki rodzaj i rozmiar łóżka do sypialni małżeńskiej?

Wybór rodzaju łóżka i jego rozmiaru do sypialni małżeńskiej jest zależny od kilku czynników, takich jak dostępna przestrzeń, preferencje i przyzwyczajenia, a także indywidualne potrzeby pary. To od tego mebla zależy nasz komfort, zatem warto poświęcić na jego wybór nieco więcej uwagi.

W przypadku małych sypialni, urządzając ją, należy przede wszystkim skupić się na tym, aby spełniała swoje najważniejsze funkcje i była ustawna. Doskonale sprawdzi się tutaj łóżko o wymiarach 140×200 cm lub nieco większe – 160×200 cm. Ten drugi wymiar należy do najchętniej wybieranych modeli łóżek małżeńskich – jest wystarczająco szeroki, aby komfortowo odpoczywać, a jednocześnie na tyle kompaktowy, że nie obciąży przestrzeni. Ofertę wysokiej jakości łóżek w rozmiarze 160×200 cm znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-160×200-cm-103

Jaki rodzaj łóżka sprawdzi się w przypadku małej sypialni małżeńskiej? Najlepszym wyborem będzie model drewniany, który nie tylko zajmie nieco mniej miejsca, ale także będzie w minimalistycznym stylu. W przypadku małej sypialni warto rozejrzeć się za łóżkiem drewnianym z pojemnikiem, w którym można przechowywać np. pościel.

W większych sypialniach również sprawdzi się łóżko 160×200 cm. Decydując się na taki model do dużego wnętrza, możemy mieć gwarancję, że zaoszczędzimy nieco więcej przestrzeni, którą możemy wykorzystać na dodatkowe meble do przechowywania czy np. dekoracje. W przypadku par, które potrzebują nieco więcej przestrzeni, dobrym wyborem będą modele o wymiarach 180×200 cm lub 200×200 cm.

Duże sypialnie dają nam również większe możliwości, jeśli chodzi o wybór materiału łóżka. Sprawdzi się tutaj zarówno masywne łóżko drewniane z zagłówkiem, jak i model tapicerowany. Jeżeli chcemy postawić na maksymalny komfort, dobrym wyborem może okazać się łóżko kontynentalne, które oferuje wygodę i iście królewską estetykę.

Jakie meble dobrać do sypialni małżeńskiej?

Jeżeli tylko przestrzeń nam na to pozwala, warto wyposażyć sypialnię małżeńską w inne funkcjonalne meble. Najchętniej wybieranymi z nich są:

– szafki nocne – praktyczne i estetyczne meble, na blacie których można odłożyć przed snem przedmioty osobiste, a także ustawić lampkę nocną czy zegarek. Z kolei w szafce można schować np. książki czy dokumenty.

– szafa – sypialnia to idealny wybór na ustawienie tego niezbędnego mebla, jeżeli nie dysponujemy oddzielną garderobą. Zanim przystąpimy do poszukiwań konkretnego modelu, zastanów się nad ilością ubrań i dodatków, które będą przechowywane w szafie, aby wybrać mebel o odpowiedniej pojemności.

– komody – dzięki licznym szufladom i półkom, komody skutecznie pomieszczą np. odzież czy bieliznę. Jest to idealny wybór do sypialni, w których nie ma wystarczająco miejsca na ustawienie dużej szafy.

– regały – otwarty regał to doskonały wybór, gdy chcemy wyeksponować np. pamiątki z podróży, ramki ze zdjęciami czy rośliny doniczkowe. Sprawdzi się, szczególnie gdy dysponujemy osobną garderobą, a sypialnię chcemy nieco ocieplić czy wprowadzić do niej więcej dekoracji.

– klasyczne półki – klasyczne półki umożliwiają efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca, gdy nie ma go zbyt wiele. Jest to zatem idealny dodatek do małych sypialni, w których potrzebujemy dodatkowego miejsca do przechowywania drobnych przedmiotów.

Aranżowanie sypialni małżeńskiej to niełatwe zadanie. Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór łóżka w odpowiednim rozmiarze, który będzie na tyle szeroki, żeby zapewnić maksymalny komfort, a jednocześnie nie obciąży zbędnie sypialni. Bogaty wybór łóżek w różnych rozmiarach sprawia, że bez problemu dobierzemy model do naszych potrzeb oraz metrażu sypialni.

Dodaj komentarz