Szczepienia w czasie pandemii. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, czego możemy się spodziewać?

Szczepienia w czasie pandemii. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, czego możemy się spodziewać?

Szybko przyrastająca krzywa zakażeń SARS-CoV-2 w krajach UE/EOG i utrzymujący się powolny trend wzrostowy zgonów z powodu COVID-19 – relacjonuje ECDC w datowanym na 11 listopada tego cotygodniowym raporcie. O tym, czego możemy się spodziewać i czym dysponujemy w walce z pandemią dyskutować będzie dwoje wybitnych ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych podczas kolejnego spotkania z cyklu Środy o zdrowiu z Komisją Europejską. Odbędzie się ono już w tym tygodniu – 17 listopada o godz. 11.00.

Gośćmi tego spotkania będą: 

  • prof. Joanna Zajkowska, specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • dr Piotr Kramarz, specjalista chorób zakaźnych i medycyny rodzinnej, zastępca kierownika działu doradztwa naukowego w European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC).

Trwające około godziny spotkanie będzie transmitowane na portalu Serwis Zdrowie, a zarejestrowani dziennikarze (link do rejestracji: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_HOfyVk_mS4qqG8fb3S1VTw) będą mogli zadawać pytania.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Dodaj komentarz