Szelki dla psów – jak wybrać właściwe?

Szelki dla psów – jak wybrać właściwe?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. W każdej sytuacji możemy liczyć na swojego czworonoga. Zwierzę przede wszystkim powinno odczuwać komfort w codziennych czynnościach. Jak możemy mu go zapewnić? Szczególnie ważnym momentem w dniu każdego pupila jest spacer. W ostatnich latach dużym powodzeniem zaczęły cieszyć się szelki dla psów. Czym właściwie są szelki? Jak dobrać właściwe? Co właściciele psa powinni wiedzieć, przed zakupem? Artykuł zawiera szereg rad, dzięki którym poznasz tajniki szelek. Twój pupil ci podziękuje. 

Szelki dla psów – nowy wymiar spacerów

Z roku na rok szelki dla psów stają się coraz bardziej popularne. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim szelki stanowią bezpieczniejszą i bardziej humanitarną alternatywę dla obroży. Świadomi właściciele czworonogów wiedzą, jakie konsekwencje może przynieść wyprowadzanie psa na obroży. Przede wszystkim stosowanie obroży może spowodować poważne problemy zdrowotne u twojego pupila. Nacisk, jaki powoduje obroża sprawia, że zwierzę narażone jest na uszkodzenia kręgów szyjnych, problemów z tchawicą, a nawet ze wzrokiem. Co więcej, obroża ogranicza swobodę ruchów oraz powoduje dyskomfort. Zwierzę, zamiast cieszyć się spacerem unika jedynie bólu. I tu, w odpowiedzi na potrzeby czworonogów pojawiają się szelki. Podstawową zaletą szelek jest ich zorientowanie na wygodę pupila. Producenci dokładają wszelkich starań, aby szelki były całkowicie bezpieczne, nawet w przypadku nadmiernego ciągnięcia. Są one doskonałym rozwiązaniem bez względu na rozmiar psa. 

Jak dobrać rozmiar szelek? 

Wygodne szelki dla psów muszą uwzględniać wielkość psa. Konieczne jest dokładne zmierzenie swojego pupila, aby produkt idealnie pasował. Szeroki wybór szelek pozwala dobrać właściwą opcję dla małych i dużych czworonogów. Kupując szelki w sklepie internetowym sprawdź tabelę rozmiarów. Tabele mogą się różnić w zależności od producenta, dlatego zwróć na to szczególną uwagę. Rozmiar szelek rzutuje na poczucie komfortu zwierząt. Drugim ważnym aspektem jest szerokość taśmy. Szersza taśma sprawdzi się w przypadku dużego psa. Dla psów mniejszych ras lub szczeniaka doskonale sprawdzą się węższe wersje. Właściwie dobrana taśma nie tylko daje większą wygodę noszenia, ale także ułatwia proces zakładania. 

Odpowiednie szelki – co jeszcze warto wiedzieć? 

Producenci szelek dla psów proponują szeroką gamę produktów. Ważne, aby dobrać odpowiedni rodzaj szelek. Wśród najpopularniejszych rodzajów wymienić można: guardy, szelki norweskie czy szelki bez uciskowe. Zwróć uwagę na materiał, z jakiej wykonany jest produkt. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niektóre psy są uczulone na poliester, główny składnik szelek. Producenci proponują bogatą ofertę szelek, z których z pewnością wybierzesz idealną opcję. Jeśli już szelki są idealnie dopasowane do potrzeb twojego psa, teraz pora na ciebie! Możesz zaszaleć z kolorem i wzorem. Ciekawym pomysłem jest dobranie wyglądu szelek do twojego ubrania, dzięki czemu, ty i twój pupil, będziecie się wyróżniać z tłumu! 

Szelki to przyszłość rynku. Coraz więcej właścicieli zwierząt nabiera świadomości, jak ułatwić życie swoim czworonogom. Wygodne szelki sprawią, że każdy spacer będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. 

Dodaj komentarz