Szukasz pomysłu na weekend? Podróżuj solo po Małopolsce!

Szukasz pomysłu na weekend? Podróżuj solo po Małopolsce!

Kolejne obowiązki domowe dają Ci w kość, a natłok pracy nie daje Ci chwili wytchnienia? Jeśli tak, to idealny moment aby wybrać się w kilkudniową podróż. Jednak wszędzie możemy przeczytać o podróżach, tych zaplanowanych wycieczkach, które pozwolą na chwilę uciec głową od obowiązków i odpocząć. Pojawia się tutaj też powszechne przekonanie, że podróżować powinniśmy w towarzystwie. Ma to swoje plusy jak podział kosztów czy też różne pomysły na spędzenia czasu podczas takiej wycieczki. Jednak czy nie marzył Ci się wyjazd solo, tak żeby pobyć sam ze sobą. Może dobrze by było choć raz odetchnąć od tego co Cię otacza i naładować baterii? Ludzie dzielą się na introwertyków i ekstrawertyków, jednak obie te osobowości potrzebują czasu dla siebie. Jeśli nie masz pomysłów na taką wycieczkę solo po Małopolsce, to w tym artykule się tego dowiesz!

Nocleg na dzikim zachodzie

Podczas planowania takiej podróży solo, warto rozważyć kwestię dogodnego noclegu. Jednocześnie sam nocleg może być kolejnym punktem na naszej mapie, który urozmaici całą wycieczkę. Western Camp Resort będzie idealnym miejscem dla takiego wyjazdu. To obiekt, który stylizowany został na amerykański western a w swojej ofercie posiada aż trzy opcje noclegowe: przytulne domki szeryfa, zjawiskowe wozy kowbojskie oraz najprawdziwsze indiańskie tipi!

Sprawdź ofertę dotyczącą bonu turystycznego!

Dzięki takiej aranżacji miejsca na pewno na długo zapamiętamy taką podróż. Wysoki standard tego miejsca spełni każdego oczekiwania nawet najbardziej wymagającego gościa. Do dyspozycji odwiedzających mamy także aż 6 hektarów zielonej przestrzeni ze strefą ogniskową oraz strefą relaksu. W kwestii wyżywienia Western Camp ma do zaoferowania śniadania w formie bufetu. Na terenie resortu znajduje się także restauracja Bonanza. Łączy w sobie nowoczesność z tradycją, tutaj zderzają się dwa materiały – drewniane wnętrzne wraz z przeszklonymi ścianami będą zwieńczeniem przepysznych posiłków serwowanych w tym miejscu. To tutaj można zrelaksować się we wnętrzu baru albo na leżakach usytuowanych przed restauracją.

Westerncamp

Przyrodnicza strona Małopolski

Chyba każdy się zgodzi, że przebywanie pośród natury, wdychając świeże powietrze i słuchając tylko odgłosów zwierząt jest relaksujące. To chwila dla nas, gdy możemy się odłączyć od elektronicznego świata i skupić na tym co jest tu i teraz. Ponieważ żyjemy w czasach, które wymagają od nas intensywnego i szybkiego stylu życia, taki moment, aby się zatrzymać, może być dla naszej głowy wielką ulgą. W Małopolsce na szczęście znajdziemy wiele parków i miejsc, gdzie można uciec na łono natury! Na pewno punktem wartym uwagi jest Ojcowski Park Narodowy.

Znajdziemy tutaj ogrom tajemniczych jaskinie a także widowiskowe skały jak np.: Maczuga Herkulesa czy Skały Kawalerskie. Symbolem tego parku narodowego jest nietoperz, na całym terenie można spotkać ich 17 różnych gatunków. Po wizycie w parku, warto spróbować wspinaczki po górach, których jest naprawdę sporo w Małopolsce! To tutaj znajdziemy najwyższy szczyt Polski – Rysy (2501 m n.p.m.), która znajduję w Tatrach. Ponadto wspinać można się również po Pieninach, Gorcach, Babiej Górza oraz wielu innych pasmach. Każdy znajdzie coś co będzie odpowiadać jego preferencjom i stopniowi zaawansowania we wspinaczce.

Kulturalna i historyczna strona Małopolski

Region ten posiada także bogate tło historyczne. Każdy z pewnością zna Kraków. Tutaj możemy się przejść wzdłuż malowniczych bulwarów nad Wisłą z których dotrzemy do Zamku Królewskiego na Wawelu. Był on wielowiekową siedzibą królów Polski, a dziś pełni rolę Muzeum. Dalej idąc dojdziemy na Rynek Główny, gdzie znajdują się dwa historyczne punkty. Mowa o sukiennicach, które niegdyś były budynkiem handlowym oraz Kościół Mariacki, znany z historii o dwóch braciach. Według legendy wieże budowali dwaj bracia, którzy konkurowali ze sobą, kto szybciej wybuduje swoją wieże.

Starszy brat jako pierwszy miał ukończyć budowę wieży, widząc to młodszego brata ogarnęła zazdrość i zabił starszego, aby wygrać. Do dziś Kościół znany jest właśnie z różnego wyglądu i wysokości wież. Wyjeżdżając z Krakowa trafimy do innego, ważnego miejsca w Polsce. Miejsca, które każdy powinien odwiedzić. To muzeum Auschwitz-Birkenau – były niemiecki obóz koncentracyjny, w którym śmierć poniosło aż 1,1 miliona osób. Obecnie pełni funkcję muzeum, gdzie ludzie mogą zobaczyć co przyniosła II Wojna Światowa, jest także miejscem pamięci o ofiarach holokaustu. W Małopolsce znajdziemy także wiele innych historycznych miejsc jak np.: Kopalnia Soli w Wieliczce czy Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Dodaj komentarz